Податок на зняття готівки

Оподаткування готівки, на переконання авторів концепції реформи, має підвищити вартість скруток з ПДВ, виплати зарплат у конвертах, тіньового працевлаштування та більшості інших схем. Разом з тим у матеріалі підкреслюється, що дана пропозиція найбільш спірна.

Читайте також У держдумі Росії хочуть покарати росіян, які втекли з країни, шляхом підвищення податків

Працюватиме податок на готівку так: при знятті, наприклад, 100 гривень у банкоматі або в касі банку з рахунку людини списуватимуться 100 гривень та податок.

Податок на зняття готівки може не увійти у законопроєкт

Разом з тим існує ймовірність, що у фінальний законопроєкт податок на зняття готівки не увійде. Це буде залежати від остаточних ставок ПДВ та ПДФО, які авторам вдасться відстояти під час дискусії з міжнародними партнерами.

Проте майже напевно в податковій реформі будуть інші обмеження на готівкові розрахунки. Серед них – заборона на зняття готівки юридичними особами та заборона продажу за готівку підакцизної продукції.

Усі наведені обмеження та податок на готівку автори пропонують вводити лише тоді, коли в Україні не буде проблем з безготівковими розрахунками, зокрема внаслідок тривалих блекаутів та відсутності стабільного зв'язку,
– мовиться у матеріалі ЕП.