Одноразова допомога від держави: як пораненому військовому її отримати

14 лютого 2024, 10:44
Читать новость на русском

Протягом 3 років після поранення військовий може звернутися до держави за одноразовою грошовою допомогою. Це можна зробити навіть після звільнення з військової служби.

Як отримати гроші

Грошову допомогу можуть отримати службовці, які отримали поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання. У такому випадку треба зробити довідку МСЕК про ступінь каліцтва або втрати працездатності.

Читайте також Не врахували зарплату з Півночі: чому ПФУ може проігнорувати ці виплати при обчислені пенсії

Право на допомогу можна реалізувати не пізніше ніж через 3 роки після отримання довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності,
– написали у Міноборони.

Якщо військовий продовжує служити, йому потрібно подати рапорт до командира військової частини.  Далі частина видає висновок щодо можливості призначення ОГД та надсилає його у міністерство. Там комісія ухвалює рішення про призначення виплати. У випадку погодження кошти виплатить сама військова частина.

Якщо військовий звільнився, він має звернутися до ТЦК, де стоїть на обліку. Далі процедура така ж, як і у попередньому випадку, але виплата надійде від військкомату.

Законодавством встановлюється чіткий перелік документів, які потрібно подати. Так, за місцем подання документів заповнюється заява встановленого зразка та дозвіл на обробку персональних даних,
– додали у міністерстві.

Які документи знадобляться

  • паспорт;
  • ідентифікаційний номер;
  • номер банківського рахунку;
  • довідка про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (у разі отримання поранення, травми, контузії, каліцтва);
  • постанова ВЛК про причинний зв'язок поранення (травми, контузії, каліцтва або захворювання);
  • довідка МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності;
  • витяг з наказу командира військової частини про виключення із списків у зв’язку зі звільненням.
Зверніть увагу! Ті, хто звільнився з ЗСУ мають додатково подати витяг з наказу військової частини про виключення зі списків у зв’язку зі звільненням.