Укр Рус
14 березня, 16:20
2

Екскерівників великої німецької компанії судитимуть: як це пов'язано з окупованим Кримом

Основні тези
  • Німецький суд розпочинає кримінальний розгляд проти двох колишніх керівників Siemens за порушення санкцій через експорт турбін у Крим.
  • Кримінальне переслідування проти трьох інших осіб було припинено, а Siemens не коментує поточні судові розгляди.
У Німеччини судитимуть колишніх керівників великої компанії У Німеччини судитимуть колишніх керівників великої компанії

Суд у Німеччині ухвалив рішення розпочати кримінальний розгляд справи щодо двох колишніх керівників німецького концерну Siemens. Їх звинувачують у порушенні санкцій через сприяння експорту газових турбін Siemens у Крим, який перебуває у російській окупації.

Судитимуть двох колишніх керівників німецької компанії через роботу з Росією

У заяві суду йдеться про те, що суд Гамбурга ухвалив рішення про продовження судового розгляду стосовно двох осіб, повідомляє 24 Канал з посиланням на Reuters.

Читайте також Не пройшли тести та виробляються в Росії: скандал щодо броньованих пластин для військових авто

Однак кримінальне переслідування проти решти трьох було припинено. Річ у тум, що розслідування не знайшло достатніх підстав для продовження справи. Крім того, як зазначається у рішення суду, прокуратура оскаржила рішення про припинення справи проти трьох осіб. Однак судові органи Німеччини не назвали імен жодного з обвинувачених.

Водночас представник Siemens сказав, що компанія не може коментувати поточні судові розгляди. Однак він зробив дві заяви:

  1. справа не спрямована проти компанії;
  2. зазначені особи більше не працюють у Siemens.

Зокрема представник Siemens Energy відмовився від коментарів. Причиною є те, що обвинувачені не є нинішніми співробітниками компанії.

Зверніть увагу! Siemens Energy була виділена з Siemens після подій, і володіє колишнім турбінним бізнесом Siemens.

Постачання енергетичного обладнання до Криму

Західним компаніям заборонено постачати до Криму енергію або енергетичне обладнання. Так заборона діє відповідно до санкцій ЄС і США, введених у відповідь на окупацію півострова Москвою у 2014 році.

Попри санкції, у 2017 році турбіни Siemens для вироблення електроенергії було поставлено на дві електростанції. Їх Росія будувала в Криму.

Важливо! Тоді компанія Siemens заявила, що поставила турбіни російському замовнику з розрахунком на те, що вони будуть встановлені на електростанціях у Росії, а про плани щодо Криму не була повідомлена.