Фонд гарантування вкладів заявляє про махінації в "УКРІНБАНК"

15 липня 2016, 13:27
Читать новость на русском

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заявляє, що в ПАТ "УКРІНБАНК", який перед тим намагалися ліквідувати, передали третім особам для виведення коштів з установи.

Як йдеться в повідомлені на офіційному сайті ФГВФО, 13 липня до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) внесено зміни, якими юридичну особу ПАТ "УКРІНБАНК" не тільки перереєстровано на нового керівника та за новою юридичною адресою, а навіть – перейменовано.

Так, згідно витягу з ЄДР, 13 липня приватним нотаріусом було внесено зміни до відомостей про юридичну особу ПАТ "УКРІНБАНК": змінено повне та скорочене найменування, місцезнаходження і відомостей про керівника юридичної особи. Відтак, новою назвою банку є ПАТ "УКРІНКОМ", а адресою місцезнаходження — Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Сметаніна, буд 3-А. Головою ж правління юрособи від 13 липня 2016 року значиться Алла Миколаївна Ільюченко. Кінцевим бенефіціарним власником є Клименко Володимир Олександрович, у минулому — голова Спостережної Ради, один із акціонерів ПАТ "УКРІНБАНК".

Зважаючи на це, є всі підстави стверджувати, що нові керівники ПАТ "УКРІНКОМ" не зацікавлені у відновленні роботи банку та задоволенні вимог його кредиторів. Натомість, перереєстрація юрособи дозволить великим позичальникам, серед яких чимало афілійованих із акціонерами банку осіб, уникнути погашення своїх кредитів,
— йдеться в заяві Фонду.

У ФГВО подали заяви до Генеральної прокуратури та Служби безпеки України про вчинення кримінального правопорушення, передбачених ст.ст. 191, 3652, 366 Кримінального кодексу України.

Читайте також: Вигідний банкопад: чому НБУ закрив очі на мільйонні оборудки в банку "Михайлівський"?

Слід зазначити, у ході здійснення процедури виведення ПАТ "УКРІНБАНК" з ринку, Фондом гарантування вже проведено виплату близько 1,8 млрд гривень. Крім того, з метою виплати сум гарантованого відшкодування, Фондом ще на стадії здійснення тимчасової адміністрації надана позика ПАТ "УКРІНБАНК".

Попри це, акціонери банку оскаржили рішення про ліквідацію ПАТ "УКРІНБАНК" у судовому порядку. Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв рішення від 29 квітня 2016 року яким фактично відмінив запроваджену в ПАТ "УКРІНБАНК" процедуру ліквідації. Київським апеляційним адміністративним судом своєю ухвалою від 13 липня 2016 року апеляційні скарги Національного банку України та Фонду залишені без задоволення. 14 липня Фондом гарантування вкладів фізичних осіб подано касаційну скаргу на це рішення, яке може завдати державі великих збитків.

Читайте також: ТОП-10 українських банків, які збанкрутували за останні два роки