Двома останніми "жертвами" регулятора стали "Класикбанк" та "Євробанк". Ці фінустанови не належать до числа потужних гравців на ринку, однак за останні два роки з фінансової карти України зникли і справжні "зубри". Сайт "24" пропонує вам згадати 10 найбільших банків-банкротів за останні два роки.
Згідно з даними Національного банку України, станом на 1 квітня 2015 року найбільше активів – 41,41 мільярда гривень – було на балансі банку "Фінанси та Кредит". Фінансову установу, кінцевим власником якої був народний депутат Костянтин Жеваго, було визнано неплатоспроможним 18 грудня 2015 року.
На другому місці за активами станом на 1 квітня 2015 року серед банкротів – "Дельта Банк" (майже 36 мільярдів гривень). Банк Миколи Лагуна було ліквідовано 5 жовтня 2015 року.
На третьому місці у "хіт-параді" банків-банкрутів – "Фінансова ініціатива" агрокороля Олега Бахматюка: банк, який мав 19 мільярдів активів у квітні 2015 року, було визнано неплатоспроможним через три місяці – 23 червня.
Четверте місце — у банку "Хрещатик", серед найбільших власників якого — бізнесмен Андрій Іванов та Київська міська рада. У банку в квітні 2015 року було 10,28 мільярда активів, однак 5 квітня 2016 року Нацбанк визнав його неплатоспроможним.
Не надто відстали від "Хрещатика" за розмірами активів ще дві фінустанови — у "Фідобанку" Олександра Адаріча було 10,28 мільярда доларів (визнано неплатоспроможним 20 травня 2016 року), і "Надра Банк" відомого олігарха Дмитра Фірташа (його визнали неплатоспроможним у лютому 2015 року, хоча у квітні того ж 2015-го активів у банку було на суму майже 10 мільярдів).
На 7-ій сходинці "рейтингу" – "Родовід банк", який вже давно перебував у власності держави. Маючи 8,62 мільярда гривень активів у квітні 2015-го, наприкінці лютого наступного року "Родовід" також спіткала доля банкруту. На рік раніше збанкрутував "Імексбанк" нардепа Леоніда Клімова – незважаючи на 7,9 мільярда доларів активів.
На двох останніх позиціях – перший український комерційний банк "Укрінбанк" Володимира Клименка (7,63 мільярда активів) та Всеукраїнський банк розвитку, який пов'язують з сином екс-президента Олександром Януковичем (7,21 мільярда активів).
Читайте також: У Фонді гарантування вкладів розповіли, де і коли видаватимуть гроші вкладникам "Хрещатика"