Нововведення для ВПО: гуманітарну допомогу тепер можна відстежувати

1 листопада 2023, 11:11
Читать новость на русском

Для українців створили інтерактивну карту, де ті зможуть дізнатися про надання гуманітарної допомоги. Особливо цей сервіс стане в пригоді для ВПО та інших осіб постраждалих від війни.

Українці зможуть відстежувати гуманітарну допомогу

Українці, які постраждали від війни, можуть за допомогою інтерактивної карти від Ukraine Services Advisor дізнатися, де можуть отримати гуманітарну допомогу у своєму обласному центрі.

Читайте також Нові тарифи на електроенергію та правила для ВПО і мобілізація: що зміниться з 1 листопада

На карті можна знайти центри як міжнародних, так і наших організацій. Зокрема тут вказані типи допомоги, які вони надають, їх адреси, години прийому, контактний номер телефону тощо.

Зверніть увагу! Ресурс постійно оновлюється та доповнюється, тому варто час від часу його перевіряти.

Виплати від ООН зросли

ООН збільшила розмір фінансової допомоги для українців до 3 600 гривень на місяць (загалом 10 800 гривень за 3 місяці). 

Крім цього можна отримати ще по 2 220 гривень на підготовку до зимового періоду протягом трьох місяців (6 660 гривень загалом). Тож разом з основною допомогою, українець сумарно може отримати 17 460 гривень.

Зауважте! Претендувати на допомогу можуть лише ті особи, які не раніше не отримували виплат від жодної міжнародної організації в Україні. Додатковою умовою є, що дохід у родині людини, яка претендує на допомогу, не перевищував 5 400 гривень на кожного.

Допомогу надають таким особам:

  • ВПО від 24 лютого 2022 року;
  • населення, постраждале внаслідок воєнних дій від 24 лютого 2022 року в таких областях, як Донецька, Дніпропетровська, Одеська, Запорізька, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська;
  • люди, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 року.

Додатково має бути наявна одна з категорій вразливості:

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.);
  • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені);