Обмінники чи біржі: що обрати власникам криптовалюти

20 липня 2023, 13:29
Читать новость на русском

На ринку криптовалюти є два найпопулярніших способи здійснювати купівлю та продаж монет - це обмінники та біржі. Між ними є принципова відмінність, яка впливає на зручність та ціну транзакції.

Що таке криптобіржі

Криптобіржі – це платформи на яких можна здійснювати різні транзакції та мають широкий вибір цифрових активів для обміну та різні торгові інструменти, такі як ф'ючерси й опціони. Вони важливі для крипторинку, тому що забезпечують ліквідність ринку.

Читайте також Надійний спосіб зберегти гроші: що таке біткойн-гаманець

Для новачків такі сервіси можуть бути заскладними, тому що реєстрація та верифікація може тривати дуже довго. Також буває, що біржа не працює з фіатними валютами, тому доведеться виконувати додаткові дії, щоб перевести гроші у цифрову валюту.

Біржі поділяються на наступні види:

  •  спотові;
  • з маржиналної торгівлі;
  • ф'ючерсні;
  • децентралізовані.
Зауважте! Попри обіцянки безпеки на біржах завжди існує ризик, що на них можуть здійснити хакерську атаку вкравши дані користувачів.

Що таке обмінники

На відміну від бірж, обмінники торгують тим що є та пропонують фіксовані ціни без можливості торгу. Такі платформи заробляють на комісіях, які зазвичай становлять 1,5 – 5%, що робить їх менш вигідними для звичайних користувачів.

Нагадаємо! Принцип роботи дуже простий – замовник переказує біткойни на рахунок виконавця, після чого виконавець переказує законвертований еквівалент в іншій валюті на рахунок замовника.

Способи купівлі BTC у різних сервісах можуть відрізнятися, наприклад, це можуть бути тільки інші біткойн-гаманці, гаманці фіатних фінансових сервісів, банківські картки чи навіть готівка. Саме тому обмінники часто обирають для здійснення транзакцій, наприклад між компаніями.

В Індонезії відкриють першу біткойн-біржу

  • Усі транзакції цифрових активів можна буде здійснювати виключно на національній біржі розповів голова регулятора Дідіда Нурдіатмоко.
  • Також він додав, що 13 липня були погоджені правила роботи біржі. Торгівля на біржі здійснюватиметься через інтегрований застосунок, який вже протестований Bappebti.
  • До слова, біржу планували запустити ще у червні, але реалізацію проєкту довелося відкласти.
WhiteBIT зберігає 96% цифрових активів на холодних гаманцях. Криптобіржа також використовує Web Application Firewall (WAF) для виявлення та блокування хакерських атак.