Кількість вражає: скільки у світі біткойн-автоматів і як ними користуватись

15 червня 2023, 10:54
Читать новость на русском

Джерело:

Bitcoin Magazine

У травні загальна кількість біткойн-автоматів у світі збільшилась на 5%. Майже всі вони розташовані в США, на долю яких припадає 84,7%.

Скільки біткойн-автоматів у світі

Всього у світі налічується 35 065 таких автоматів. З них 30 014 знаходиться в США.

Читайте також Розплатитись біткойнами: бізнес на Філіппінах активно впроваджує розрахунок криптовалютою

На другому місці за кількістю біткойн-автоматів – Канада. Тут встановлено 2 740 пристроїв, що складає 7,6% загальної кількості. На третьому – Австралія, 463 одиниць (1,3%).

Для чого потрібні біткойн-автомати

Це спеціалізовані пристрої, які дозволяють купувати або продавати біткойни, використовуючи фіатні гроші чи дебетову картку.

Деякі з цих машин також дають можливість відправляти біткойни на певну адресу або виводити криптовалюту на фізичний носій, наприклад, на паперовий гаманець (аркуш паперу з роздрукованою інформацією-доступом до операцій з валютою).

Крім того, з їхньою допомогою можна обміняти біткойни на фіатні гроші та навпаки.

Як купити чи продати біткойни в Україні

  • Через централізовану біткойн-біржу.
  • Через онлайн-обмінник.
  • Через біткойн-гаманець із функцією обмінника.

Де зберігати криптовалюту

Перед купівлею експерти радять спочатку визначитись з місцем зберігання біткойнів. Фактично, зазначають вони, існує 2 варіанти цього:

  • кастодіальний гаманець.

Це централізований сервіс на кшталт банку, де відповідальність за збереження грошей несе третя сторона – централізована біткойн-біржа, котра потребує проходження верифікації особи. Вона ж надає доступ до ринків.

  • Некастодіальний гаманець.

Це децентралізований біткойн-гаманець із відкритим вихідним кодом, котрий зберігає сід-фразу (ключ до біткойн-гаманця) на пристрої. Що дає власнику такого гаманця повний контроль над активами.

WhiteBIT зберігає 96% цифрових активів на холодних гаманцях. Криптобіржа також використовує Web Application Firewall (WAF) для виявлення та блокування хакерських атак.