Курс долара у жовтні: як реагуватиме ринок на спекулятивний тиск
Джерело:
NVОскільки банки перейшли на гнучкий курс, є велика імовірність коливання національної валюти. Значні зміни можна очікувати і у готівковому секторі.
Прогноз курсу на жовтень
Попри те, що значна кількість людей очікували від гнучкого курсу сильні коливання – так не сталося. НБУ наголошує, що ситуація у будь-якому випадку контролюється. Зараз значення долара залишається таким же приблизно, як і у вересні.
Читайте також Попит та курс долара зросли: у НБУ пояснили чому так сталося
Готівковий курс мав більшу амплітуду коливань і знаходився в діапазоні 38 – 38,5 гривні за долар, підвищившись відносно серпня не більше 1%.
Банкірка Анна Золотько вважає, що восени девальваційні настрої традиційно зростають. Цьогоріч, ситуацію ще підсилила загальна паніка відносно переходу курсу до гнучкого. Відповідно до цього, долар збільшується. Окремо банкірка виділила 2 причини виникнення чуток.
Перша з них була приурочена до засідання монетарного комітету. Друга з’явилася наприкінці місяця та не мала виражених асоціацій з якимись подіями чи заявами. Але і перша, і друга спричинили помітне зростання курсу.
Окремо Золотько виділила дату 14 вересня – день, коли були опубліковані рішення по обліковій ставці. Не можна заперечувати і вплив контрактування імпорту.
В цей період вартість американського долару на готівковому ринку зростала до пікових 38,7 гривні за долар. Курсова динаміка мала усі ознаки панічного попиту. Населення купувало валюту за усіма доступними каналами: онлайн у застосунках, на тримісячний депозит, готівкою.
– підсумовує Золотько.
Обмеження у вигляді максимальної суми – 50 тисяч гривень за покупку валюти онлайн, також внесло свої корективи у ринок. Українці все більше надають перевагу безготівковій системі.