Чи варто міняти газові котли на електричні: думка експерта з ЖКП
Опалювальний сезон 2022 – 2023 розпочнеться вже за близько два місяці. Традиційно перед його стартом українці думають, як заощадити. Експерт з ЖКП розповів Економіці 24, чи є сенс змінювати газовий котел на електричний та порадив, який краще встановити.
Чи міняти газові котли на електричні
Олег Попенко, у коментарі 24 каналу, зауважив, що не бачить сенсу змінювати газовий котел на електричний. Оскільки вартість електроенергії незабаром зросте.
Цікаво "Він точно не буде зайвим": що порадив придбати до опалювального сезону експерт з ЖКП
Газ також буде дорожчати і міняти шило на мило я не бачу сенсу. А от встановити твердопаливний котел я б рекомендував. Тому, що газу може не бути, електроенергії може не бути, а дрова все ж таки можна піти в ліс і десь зарубати, і десь заготувати раніше дрова, і все це можна підготувати. І дрова будуть лежати й ви в будь-який час взяли їх, розпалили твердопаливний котел і залишились в теплі.
Що буде з ціною газу
Газ також буде дорожчати, тому що на сьогодні газ коштує десь в межах тисячі доларів за тисячу кубів, якщо не брати до уваги всіх спекулянтів, розповідає він. Мовиться про скорочення поставок через "північний потік-1".
Зверніть увагу Постачання газу "північним потоком" повністю припинили
І при цьому знову ж об’єднання ринків і можливість продавати український газ на європейських ринках – це приведе до того, що більшість українських компаній, той же "Нафтогаз", вони будуть продавати газ в Європу,
– розповідає Попенко.
Ціна електроенергії зросте після війни
Експерт також додав, що вартість електроенергії в Україні зросте одразу після перемоги. Все через те, що Україна об'єдналась з європейською енергетичною системою. А оскільки там електроенергія коштує в рази дорожче, то компаніям на енергетичному ринку в Україні буде не вигідно продавати кіловати за суттєво нижчою ціною.
Тому що отой псевдо ринок, який був створений в Україні. Псевдо ринок електроенергії він і приведе до того, що не вигідно буде продавати електроенергію побутовому споживачу по 1,68 гривні, коли можна буде продавати її, наприклад, по там 20 – 30 гривень в ЄС,
– підкреслив Попенко.
Читайте більше Тарифи на електроенергію зростуть одразу після закінчення війни
Які тарифи на електроенергію зараз
Тариф на електроенергію зараз залежить від кількості спожитих кіловатів сім'єю (побутовими споживачами) й виглядає наступним чином:
- до 250 кіловат-годин на місяць (включно) – 1,44 гривні за кіловат-годин (з урахуванням податку на додану вартість);
- понад 250 кіловат-годин на місяць – 1,68 гривні за кіловат-годин (з урахуванням податку на додану вартість) за весь обсяг споживання.