Місія МВФ розпочала роботу у Києві

14 листопада 2019, 13:40
Читать новость на русском

У Київ 14 листопада прибула місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом. В Україні вони продовжать дискусії про можливість відкриття нової програми розширеного фінансування EFF.

Скільки часу представники МВФ проведуть в Україні поки невідомо, втім вони вже почали у столиці свою роботу. Про їх візит інформує "Інтерфакс-Україна".

Зверніть увагу! У МВФ назвали умови щодо нової програми для України

Україна веде переговори про можливість відкриття Фондом нової 3-річної програми EFF на суму 5 – 6 мільярдів доларів. У вересні місія МВФ вже відвідувала Київ.

Що відомо про нову програму розширеного фінансування EFF

18 жовтня директор Європейського департаменту МВФ Пол Томсен заявив, що нова програма для України у форматі розширеного фінансування (EFF) є розрахованою на три роки. Її буде спрямовано на:

  • збереження макроекономічної стабільності;
  • запровадження глибоких структурних реформ.

Український уряд і Нацбанк сподіваються, що позитивне рішення щодо нової програми буде ухвалено в грудні. Це дозволить отримати перший транш за нею ще до кінця поточного 2019 року. Національний банк очікує, що він становитиме близько 2 мільярдів доларів.

Важливо! Чи МВФ призупинив співпрацю з Україною: Гончарук розставив усі крапки над "і"

Що відомо про попередні домовленості між МВФ і Україною

Попередню програму кредитування з боку Міжнародного валютного фонду для України stand-by було затверджено наприкінці 2018 року. Її було розраховано на 14 місяців. Ця програма передбачала виділення трьох траншів. Перший і єдиний транш від МВФ за цією програмою Україна отримала 21 грудня 2018 року.

12 – 26 вересня місія МВФ під керівництвом Рона ван Родена перебувала у Києві для обговорення нової трирічної програми підтримки України у межах механізму розширеного фінансування.

За підсумками візиту в українському представництві МВФ заявили, що експерти місії провели плідні дискусії з питань напрямів політики для нової програми, зокрема, з податково-бюджетної й грошово-кредитної політики, а також ключових заходів з реформування. Крім того, було акцентовано увагу на важливості незалежності НБУ та захисту фінансової стабільності. Водночас представники місії наголосили на необхідності докласти всіх зусиль для мінімізації фіскальних втрат, пов'язаних з реорганізацією або ліквідацією банків.