Без цього ніяк: який інструмент є невіддільним елементом криптоіндустрії

26 серпня 2024, 08:00
Читать новость на русском
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Джерело:

WhiteBIT blog

Торгівля ф’ючерсами – один із найпопулярніших інструментів у світі фінансів, який зайняв своє місце й на крипторинку. Про ключові особливості ф’ючерсів та те, чому вони мають важливу роль для інвесторів та трейдерів у всьому світі – читайте далі.

Простими словами, ф’ючерси – це угода про купівлю або продаж обраного активу за погодженою ціною у майбутньому. На момент закінчення контракту сторони зобов'язані виконати визначені умови. При цьому на той момент, поточна ситуація на ринку не буде фактором впливу.

Варте уваги Скільки років стажу потрібно для соціальної пенсії

Кожен ф’ючерсний контракт має включати низку обов’язкових елементів:

  • Назва, тикер, розмір активу;
  • Дата закінчення строку дії договору;
  • Вартість обраного активу;
  • Кредитне плече;
  • Валюта, у якій будуть проводити розрахунок.

Як працюють ф’ючерси

Варто виділити, що ф’ючерси не передбачають права на володіння активом.

Ба більше, ф’ючерси – це інструмент, який дозволяє заробляти на коливаннях ціни в обидва напрямки. Тобто трейдер може отримувати прибуток як під час зростання вартості активів, так і за умови їхнього знецінення.

До теми! Більше про особливості ф’ючерсної торгівлі можна дізнатися у відео WhiteBASE:trading від WhiteBIT. Для цього достатньо перейти за цим посиланням.

З урахуванням прогнозів щодо динаміки обраного криптоактиву, ф’ючерси можуть бути з лонг-позицією на покупку та шорт-позицією на продаж. Якщо очікують зростання ціни, то обирають перший варіант, а якщо знецінення – роблять ставку на другу опцію відповідно.

Плюси та мінуси торгівлі ф’ючерсами

Як і будь-який фінансовий інструмент, ф’ючерси мають свої переваги та недоліки. Для кращого розуміння як специфіки цього виду торгівлі, так і всіх процесів краще відразу ознайомитися із всією інформацією

До головних переваг ф’ючерсів відносять такі:

  • Мінімальний поріг для відкриття позицій на ринку – 5 USDT;

  • Можливість використовувати кредитне плече. Більше про усі нюанси щодо цієї опції – читайте тут.

  • Хеджування ризиків;

  • Можливість вийти на прибутковий рівень, як під час знецінення активів, так і за умов їхнього зростання.

Водночас до основних недоліків такого інструмента, як ф’ючерсна торгівля, відносять волатильності на ринку, складність прогнозування, ймовірність ухвалення емоційних рішень трейдером.

Які існують класифікації ф’ючерсів

На сьогодні виділяють ф’ючерси за двома ключовими ознаками:

  • По-перше, за типом погашення – поставні та розрахункові. Поставні ф’ючерси передбачають обов’язкове постачання активу у визначений термін та за ціною, яка вказана у контракті. Якщо продавець не виконує своїх обов’язків на момент завершення контракту, то він отримує штраф від торгового майданчика. Натомість розрахункові ф’ючерси передбачають розрахунок без постачання активу. По факту сторони просто вираховують різницю між ціною придбання ф’ючерсу і виконання ф’ючерсу в момент закінчення контракту.
  • По-друге, за часом погашення – існують строкові і безстрокові ф’ючерси. Строкові угоди закривають на момент їхнього закінчення. Далі фіксують свої прибутки, збитки за результатами угоди. Тоді як безстрокові ф’ючерси є активними до моменту їхнього фактичного закриття інвестором або трейдером.
  • По-третє, за типом базового активу – ф’ючерси також за тим в якому активу здійснюють маржу та розрахунок. Зокрема, для ф’ючерсів з USDT-M ці операції проводять у стейблкойнах, курс яких прив’язаний до фіатної валюти, наприклад, долара. Водночас ф’ючерси з COIN-M, з якими маржа та розрахунок за контрактом здійснюється у тій же криптовалюті, що і базовий актив.Якщо торгові операції проводили з біткойном, то і прибуток буде нарахований у цій монеті.

На сьогодні на крипторинку безстрокові ф’ючерси відіграють особливу роль. Річ у тому, що цей тип контрактів є досить поширеним серед учасників торгів.

Безстрокові ф’ючерси відрізняються від інших завдяки таким особливостям:

  • Відсутність конкретної дати закінчення контракту;
  • Трейдери отримують прибуток шляхом закриття позицій, розрахунку різниці між курсами входу та виходу з позиції;
  • Можливість відкривати як довгі, так і короткі позиції на ринку;
  • Наявність ставки фінансування - це виплати, які періодично отримують трейдери з відкритими позиціями. Суми розраховують на різниці між ціною активу в контракті та на спотовому ринку.

Важливо! Ф’ючерсними контрактами можна торгуватися 24/7, в тому числі безстроковими. Відповідно трейдери мають можливість легше адаптуватися до будь-яких змін на ринку.

Як відкрити свої перші ф’ючерси

Ф’ючерсна торгівля – це багатогранний інструмент, який має популярність серед інвесторів та трейдерів, що також притаманно криптоіндустрії. Зважаючи на попит/ запит, криптобіржі пропонують такий вид торгівлі для своїх клієнтів.

Але навіть у цій ситуації виділяється одна із найбільших криптобірж Європи – WhiteBIT, яка надає доступ до ф’ючерсної торгівлі залежно від місцезнаходження користувача.

Зокрема, аби почати торгувати ф’ючерсами на WhiteBIT, потрібно виконати всього кілька простих кроків:

  1. Зареєструватися на криптобіржі через офіційний сайт або застосунок;

  2. Наступний етап - верифікація особи (ця процедура також відома як KYC). Про усі аспекти реєстрації та верифікації особи на WhiteBIT – читайте тут!

  3. Обрати розділ “Ф’ючерси”, який знаходиться у верхньому меню біржі;

  1. Натиснути вкладку “Купівля”;

  1. Обрати тип ордера, криптовалюту для купівлі, її кількість та кредитне плече;

  2. Натиснути кнопку “Купівля“.

Тоді як процес продажу ф’ючерсних контрактів на біржі включає переходу на вкладку “Продаж” та обрання відповідних налаштувань ордера. У верхньому правому кутку екрана можна побачити поточну ставку фінансування та зворотний відлік до її нарахування.

Цікава деталь! Першим ф’ючерсним контрактом на WhiteBIT став USDT-M й торгова пара BTC-PERP.

Крім того, WhiteBIT пропонує своїм клієнтам ще й такі умови:

  • Низькі комісії для тейкерів (хто зменшує ліквідність біржі) та мейкерів (ті, хто надає біржі ліквідність) – 0,035% та 0,01% відповідно;

  • Широкий діапазон кредитного плеча, яке можна налаштувати до х50 х100;

  • Мінімальний розмір контракту становить 5,05 долара / USD.

Далі – більше! На сьогодні криптобіржа WhiteBIT пропонує своїм користувачам десятки варіацій торгових ф’ючерсних пар. Актуальний перелік можна переглянути за цим посиланням.

Ще одна беззаперечна перевага криптобіржі WhiteBIT та ф’ючерсної торгівлі на ній – це зручність та доступність. До того ж компанія дбає про безпеку. Беззаперечним доказом цього є успішне проходження аудиту кібербезпеки Hacken.io та місце у пʼятірці найбезпечніших криптобірж світу за рейтингом сертифікаційної програми CER.live. Тож з WhiteBIT варто вивчати переваги ф’ючерсної торгівлі не лише в теорії, але й на практиці.