На сьогодні загальна капіталізація крипторинку становить 1,3 трильйона доларів, а за курсами відомих цифрових монет щодня стежать не лише трейдери та інвестори, але й люди, які просто цікавляться криптою або фінансами загалом. Одним із потужних гравців цього ринку виступають криптобіржі, які активно розвиваються та є оптимальним вікном у світ цифрових грошей.

До теми Найпопулярніші криптовалюти у 2023 році: які монети вибилися в лідери

Як зареєструватись на криптобіржі та поповнити криптогаманець – розберемо на прикладі однією із найбільших криптобірж Європи – WhiteBIT, яка не зупиняється на досягнутому та дбає про безпеку й інтереси своїх клієнтів.

Реєстрація на WhiteBIT: покроковий алгоритм

Щоб зареєструватись на криптобіржі, спершу потрібно зайти на офіційний сайт WhiteBIT та у правому верхньому куті екрана натиснути кнопку "Реєстрація":

На цьому етапі обов’язково потрібно вказати актуальну адресу електронної пошти та створити надійний пароль. Після цього потрібно ознайомитися з Умовами користування та Політикою конфіденційності біржі (для цього достатньо просто натиснути відповідні посилання у вікні). Якщо ви згодні з усіма пунктами, залишиться лише підтвердити це, додавши відповідні галочки.

Наступний етап – верифікація особи. Ця процедура також відома як KYC, що розшифровується як "know your customer" (у перекладі – "знай свого клієнта").

Процес верифікації особи включає низку важливих та обов’язкових кроків. Зокрема, криптобіржа WhiteBIT пропонує два варіанти для проходження процедури.

Для стандартної верифікації потрібно:

  • Вказати національність та країну проживання;

  • Обрати кнопку “Стандартна верифікація” та погодитися на обробку персональних даних;

  • Заповнити необхідні поля (повне ім’я, стать, дату народження, адресу проживання);

  • Обрати для завантаження із запропонованого переліку документ, що посвідчує особу: як-от ID-картка або паспорт, посвідчення водія тощо. Після цього потрібно завантажити фото обраного документа відповідно до інструкцій на екрані.

  • Після цього залишиться дочекатись листа від криптобіржі на пошту, вказану під час реєстрації, з результатами верифікації. Якщо результат перевірки документів буде невдалим, то цей процес можна пройти ще раз.

Підтвердити особу також можна через застосунок Дія:

  • Замість "Стандартної верифікації" потрібно натиснути "Верифікація через Дію". Це одна з важливих переваг, яку мають саме громадяни України, адже у цьому застосунку процес верифікації вимагає всього кілька кліків, які можна зробити як через телефон, так і комп’ютер, та хвилин вашого часу.

  • Далі необхідно відкрити однойменний застосунок у смартфоні та просканувати спеціальний QR-код на екрані, що буде згенерований на сторінці криптобіржі або ж в додатку, підтвердити надання документів та чекати на зміну статусу на "Верифікований".

Як поповнити криптогаманець

Після реєстрації та верифікації користувач WhiteBIT отримує доступ до всього функціоналу криптобіржі у своїй країні. Але для того, щоб мати можливість торгувати криптовалютами або проводити інші транзакції, необхідно поповнити криптогаманець.

Для поповнення криптогаманця клацніть на відповідну кнопку "Поповнення" у правому верхньому куті екрану. Після цього оберіть валюту, яку ви хочете використати для цієї операції. Розберемо процедуру поповнення на прикладі операцій з гривнею.

Обираємо провайдера Geopay та вказуємо суму для поповнення рахунку. На цій платформі також потрібно пройти реєстрацію задля можливості здійснення майбутніх транзакцій. Загалом ця процедура дещо схожа на реєстрацію на біржі та верифікацію особи: спершу варто вказати дійсний номер телефону та дочекатися підтвердження через SMS-повідомлення. Наступний крок – внесення особистих даних та KYC.

Рахунок на Geopay, по суті, є зв’язною ланкою між вашою банківською карткою та криптогаманцем на криптобіржі WhiteBIT. Загалом це виглядає таким чином:

  • Вхід на акаунт Geopay;

  • Переведення певної суми з картки на рахунок на цій платформі. Це зазвичай займає від 10 хвилин до 2 годин;

  • Поповнення свого криптогаманеця на біржі WhiteBIT з Geopay.

При цьому обрати можна не лише гривневу картку, але й картку з іноземними валютами. Це не потребує жодних додаткових кроків на платформі Geopay і займе всього кілька секунд.

Як виглядає процес купівлі криптовалюти

Після реєстрації та зарахування коштів можна буде безпосередньо перейти до придбання криптовалюти. Найпростіший варіант – це обміняти класичну валюту, для прикладу, гривню на біткойн.

Для цього на основній сторінці WhiteBIT потрібно обрати вкладку "Торгівля" – "Обмін" – обрати пару для операції – вказати суму активу, на яку ви бажаєте здійснити транзакцію – натиснути "Підтвердити".

Детальніше про реєстрацію, верифікацію та поповнення балансу можна дізнатися з відеоуроку WhiteBIT:traiding