Опалювальний сезон Європа почала з мінімальним запасом газу у сховищах
Джерело:
"Ітерфакс–Україна"Запаси газу у європейських сховищах на початку цьогорічного опалювального сезону становлять мінімальний показник за всю історію. Йдеться про 77,13% від обсягу.
Обсяг газу у сховищах
Відбір газу з підземних сховищ Європи тривав з 13 по 15 жовтня. У суботу, 16 жовтня закачування перевищило відбір, оскільки у вихідні дні закономірно знижується попит у системі, згідно зі статистикою Gas Infrastructure Europe.
Зверніть увагу В Україні достатньо газу для споживачів за нормальними цінами, – Зеленський
Ціна газу на європейських хабах
Спустошеність сховищ Європи безпосередньо впливає на зростання ціни блакитного палива. Також важливу роль грає роль підйом ціни на паливо в Азії. Вартість газу на хабі TTF у Нідерландах з поставкою 18 жовтня коливається в межах 980 – 1 060 доларів за тисячу кубометрів.
Нагадаємо, що протягом вересня – жовтня ціна газу на європейських хабах била рекорди. Показовим стало 6 жовтня, коли ціна досягла 1,9 тисячі доларів за тисячу кубометрів.Енергетична криза у Європі: основне
- Нинішні запаси газу в Європі є одним із чинників, які впливають на зростання цін на газ у світі.
- Європа наближається до критичної межі енергетичної кризи. Деякі підприємства навіть припиняють виробництва.
- Наприкінці вересня вперше в історії ціна на газ в Європі дійшла до тисячі доларів за тисячу кубометрів.
До теми Чому світовій економіці загрожує глобальна криза вже найближчим часом
Чи вистачить газу Європі для проходження опалювального сезону
Попри зростання цін та мінімальний показник входження в опалювальний сезон експерти вважають, що цих резервів може бути достатньо для проходження холодів. Однак низький рівень запасів знижує головний показник роботи ПСГ – максимальну добову продуктивність і можливість гнучко реагувати на сильні холоди.
Заповнення сховищ газом у 2020 році
У 2020 році перехід від закачування до відбору в цілому по Європі відбувався у практично аналогічний період – 12 жовтня. Зазначимо, що температура повітря також була схожою до цьогорічних показників. Однак торік в сховищах був рекордний обсяг газу, накопичений за підсумками двох теплих зим, і ринку було вигідно раніше почати витрачати запаси.
Наповнення газових сховищ "Газпромом"
- "Газпром" продовжує закачування у свої об'єкти зберігання в Австрії (Хайдах – ПСГ заповнене на 20%) та Німеччини (Йемгум, частка Газпрому заповнена на 82%).
- На паузі (ані закачування, ані відбору) стоять німецькі ПСГ Катаріна (заповнене на 43,4%), Реден – 9,45%, Бергермеєр у Нідерландах – 27,3%.
- Приплив скрапленого природного газу на термінали регіону на початку жовтня 2021 року зростає на 4% проти торішнього рівня.