Рекордні ціни на газ

Через захмарні ціни на газ деякі підприємства вимушені закриватись, оскільки вони стають занадто дорогими для роботи. "З наближенням зими, коли європейці починають вмикати обігрівачі, криза посилиться, що змушує керівників приймати жорсткі рішення", – зауважують аналітики видання Bloomberg.

До теми Показова ціна: вартість газу в Європі наблизилась до 2 000 доларів за тисячу кубометрів

Скорочення обсягів виробництва

Німецький виробник аміаку SKW Stickstoffwerke Piesteritz GmbH заявив 5 жовтня, що скоротить видобуток на 20%, щоб компенсувати зростання цін на газ. Прикметно, компанія щорічно спалює 640 гігават-годин природного газу. Виконавчий директор компанії Петр Сінгр вважає, що зважаючи на ціни на ринку виробляти аміак – не прибутково.

Немає сенсу виробляти аміак за такого рівня цін. Якщо уряд не вживе заходів, неминуча повна зупинка виробництва,
– розповідає Петр Сінгр.

Австрійська компанія Borealis AG і норвезька хімічна компанія Yara International ASA також скоротили обсяги виробництва.

Стрімкий ріст цін на газ у Європі: коротко

Зупинку заводів у Великій Британії

У вересні виробник добрив CF Industries Holding зупинив роботу на двох заводах у Великій Британії. Причиною стали високі ціни на газ. Також чотири енергетичні компанії у Великій Британії нещодавно оголосили себе банкрутами на тлі ситуації з високими цінами на газ та дефіцитом палива. Детальніше про це, читайте тут.

Цікаво Чому світовій економіці загрожує глобальна криза вже найближчим часом

Загроза для відновлення Економіки

6 жовтня керівник ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон заявив, що ціновий шок, який нині спостерігається не можна недооцінювати.

Якщо його не контролювати, це ризикує поставити під загрозу відновлення Європи,
– вважає Кадрі Сімон.

Також у ЄС додали, що окреслять заходи, включаючи скорочення податків та державну допомогу, які уряди можуть використати для допомоги.