Володимир Зеленський наголосив, що вартість газу в Європі рекордно висока. На думку президента, саме ефективна робота уряду сприяла уникненню зростання тарифів в Україні.

Зверніть увагу У Росії допустили повторення енергетичної кризи в Європі

Причин хвилюватися немає

Президент заявив, що причин для хвилювання нема, тому що зараз є достатній об'єм газу для українців.

Хочу всіх заспокоїти. Вважаю, багато важливих, предметних, а найважливіше, що своєчасних дій зробив уряд, зробила влада. На сьогодні достатньо газу для суспільства, достатньо газу для споживачів за дуже нормальними цінами, порівняно з європейськими цінами,
– заявив Зеленський.

Крім того, президент наголосив, що вартість газу могла б сягнути і 50 гривень, якби не втручання влади, зокрема меморандум між урядом, "Нафтогазом" та представниками місцевого самоврядування.

Коментуючи впровадження надзвичайного стану в енергетиці в деяких регіонах, Володимир Зеленський заявив, що опалювальний сезон є відповідальністю як центральної, так і місцевої влади. Зі свого боку, центральна влада гарантує стабільну ціну та обсяг газу. Інші питання, за словами Зеленського, повинні вирішити на місцях.

Опалювальний сезон в Україні

  • Голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що газу для опалювального сезону вистачить. За його словами в українських сховищах 19 мільярдів кубометрів блакитного палива. Крім того, в "Нафтогазі" пообіцяли встановити вартість газу для комунальних установ 13,7 гривні.
  • Позицію того, що газу вистачить підтримав і секретар РНБО Олексій Данілов.