"Північний потік-2" – це оплата зброї Росії європейськими грошима, – польський прем’єр
Газопровід в обхід України "Північний потік-2" уже практично готовий. У Польщі заявили, що країни-члени ЄС фактично фінансують оборонну галузь і зброю РФ, підтримуючи будівництво російського газопроводу.
Таку думку висловив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв’ю FT. Політика дуже розчаровує, що у такого проекту є підтримка ключових країн Євросоюзу.
Важливо: Україна збирається заблокувати "Північний потік-2"
Водночав він додав, що вітає співпрацю з РФ, якщо Росія буде мирною та демократичною країною.
Ми дуже вітаємо співпрацю з мирною і демократичною Росією, але Росія не мирна і агресивна в оточенні своїх кордонів,
– наголосив Моравецький.
Зауважимо, що у Німеччині розробили законопроєкт, який має захистити газопровід в обхід України "Північний потік-2" від посилених правил оновленої газової директиви ЄС. Однак Бундестаг провалив голосування за ці правки.
Загалом російський трубопровід "Північний потік-2" має пролягати через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Наразі у Балтійському морі проклали більше 2000 кілометрів труб, що складає більше 80% від загальної довжини. У РФ кажуть, що на завершення будівництва "Північного потоку-2" потрібно ще декілька тижнів.
Маршрут "Північного потоку-2": карта
Раніше: Польський регулятор оштрафував на рекордну суму партнера "Північного потоку-2"
Що відомо про "Північний потік-2"?Проєкт магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море. Призначений для того, щоб російський "Газпром" перенаправив більшу частину обсягів газу, що протікає до Європи через Україну. Запуск газопроводу повинен був збігатися із закінченням чинного контракту на транзит газу через Україну – 31 грудня 2019 року.
Польща та країни Балтії намагаються заблокувати будівництво експортного трубопроводу, заявивши, що це посилить залежність Європи від Росії. Москва ж наполягає на тому, що він є суто економічним.
"Північний потік-2" повністю належить "Газпрому", але частково фінансується п'ятьма європейськими енергетичними компаніями: Shell, Engie, OMV, Wintershall та Uniper.