Ріст цін продовжиться: який рівень інфляції заклали у бюджеті-2023
Уряд спрогнозував основні макроекономічні показники на 2023 рік та вже подав проєкт бюджету до Верховної Ради. Очікується, що ціни продовжать рости і наступного року, проте не так стрімко, як вважали раніше.
Раніше повідомлялося, що рівень річної інфляції може сягнути 30%. Проте річну інфляцію встановили на рівні 28%. Про це пише 24 канал.
Важливо Кабмін схвалив проєкт бюджету-2023: що змінили
Що буде з інфляцією
Уряд скоригував прогноз зростання ВВП на 2023 рік в бік консервативного сценарію замість песимістичного (3,2% замість 4,6%), а прогноз інфляції зменшили з 30% до 28%.
При цьому НБУ очікує, що наступного року інфляція скоротиться до 20%. Цьому сприятимуть:
- поліпшення інфляційних очікувань;
- налагодження логістики;
- поступове зростання врожаїв;
- зниження світової інфляції;
- жорстка монетарна політика НБУ.
Натомість висока вартість енергоносіїв та потреба в поетапному приведенні енергетичних тарифів для населення до ринкових рівнів не даватимуть інфляції скоротитися більш суттєво.
Важливо! Уряд закладає середньорічний курс долара на 2023 рік на рівні 42 гривні. За прогнозами НБУ, на кінець 2023-го року долар коштуватиме 45,8 гривень.Важливі показники бюджету
- Доходи бюджету – 1,3 трильйона гривень;
- Видатки – 2,6 трильйона гривень;
- Дефіцит бюджету – 66,8 мільярда доларів, тобто 20,6% ВВП;
- Прожитковий мінімум – 2589 гривень;
- Мінімальна заробітна плата – 6700 гривень;
- Зростання економіки – 4,6% в реальному вираженні та 37% у номінальному.
Пріоритет бюджету 2023 – безпека та оборона. На боротьбу з російськими загарбника спрямували понад 1 трильйон гривень, це більше ніж 18% ВВП. Також уряд збільшив обсяги видатків на виплати пенсій і ліквідацію наслідків збройної агресії Росії, зокрема: будівництво, ремонти, купівля людям житла, на наукову й науково-технічну діяльність, на пільгові іпотечні кредити ВПО.
Дефіцит держбюджету наступного року, який складе понад 20% ВВП, планують покривати його коштом допомоги партнерів. Україні потрібно залучити 38 мільярдів доларів. Їх планують отримати від ЄС, США, МВФ та інших донорів.
Стартовий капітал – критично важливий компонент інвестиції. 24 канал спільно з криптобіржею Bybit запускає ексклюзивну акцію лише для читачів 24tv.ua – отримайте бонус для своєї першої криптоінвестиції.