Понад 300 мільярдів доларів: як Україні передадуть російські гроші
У ЄС планують створити структуру для управління замороженими російськими активами та інвестування, а прибутки надати на відбудову України. Для цього мають бути розроблені законні механізми.
Також планується створити спеціалізований суд за підтримки ООН для розслідування та судового переслідування злочину агресії Росії. Про це йдеться у заяві президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
Актуально "Ціни у 100 доларів вже ніколи не буде": чому ЄС не може домовитися щодо ліміту на нафту Росії
Обсяг репарацій
З початку повномасштабного вторгнення Євросоюз заморозив 300 мільярдів євро активів російського центробанку та близько 19 мільярдів євро майна російських олігархів. Усі ці кошти мають бути спрямовані на відбудову Україні.
Росія також повинна фінансово заплатити за завдані нею руйнування. Ми готові розпочати роботу з міжнародним товариством, щоб отримати якнайширшу міжнародну підтримку цього спеціалізованого суду,
– говориться у заяві президентки Єврокоміссії
Законні підстави для передачі активів
За словами Урсули фон дер Ляєн, ЄС має засоби змусити Росію заплатити. Для цього пропонується створити структуру для управління цими коштами та їх інвестування. Потім виручені кошти планують спрямувати для потреб України після зняття санкцій.
Ми працюватимемо над міжнародною угодою з нашими партнерами, щоб зробити це можливим, – йдеться у заяві
Що передувало:
- 15 вересня Рада Європи ухвалила рішення щодо відповідальності Росії за агресію проти України. Туди також входила і матеріальна відповідальність за всі руйнування та збитки, спричинені росіянами в Україні.
20 вересня Міністерство Юстиції США звернулося до Конгресу з проханням узаконити передачу Україні заморожених російських активів. Для цього було необхідно внести чисельні правки до нормативних актів США щодо конфіскованих фондів, які б дозволили американським міністервам юстиції та фінансів, спільно з Держдепом, налагодити роботу з відшкодування збитків Україні.
- Генасамблея ООН 14 жовтня схвалила резолюцію про репарації Україні за війну розв'язану Росією. Таким чином, на рівні ООН зафіксовано, що всі збитки, спричинені агресією Росії будуть зафіксовані, прораховані та згодом компенсовані Україні коштом Кремля.