Австрія планує якнайшвидше позбутися російського газу

13 серпня 2024, 15:26
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

Австрія вбачає великі ризики у разі припинення постачання газу з Росії. Тому країна хоче якнайшвидше знайти альтернативу.

Австрія хоче позбутися російського газу

Міністерство енергетики Австрії повідомило, що нині країна вбачає великі ризики через потенційні припинення постачання газу з Росії.

Читайте також Усе через затримку з боку США: Україна опинилася у мільярдному дефіциті бюджету

Поки існує залежність від поставок російського газу, існує величезний ризик відповідного збою поставок з наслідками, що далеко йдуть. Ми повинні якнайшвидше покласти край залежності Австрії від поставок російського газу,
– написали у міністерстві.

Правляча коаліція Австрії зробила важливий крок на шляху до енергетичної реформи, оголосивши про своє зобов'язання припинити імпорт російського газу до 2027 року. Ця ініціатива є частиною комплексної трансформації енергетичної системи країни. Очікується, що детальна дорожня карта з викладенням стратегії уряду буде оприлюднена до національних виборів, запланованих на 29 вересня.

В урядовій доповіді, оприлюдненій у червні, чиновники підтвердили, що Австрія має достатньо потужностей трубопроводів через Італію та Німеччину, щоб задовольнити більш ніж подвійний річний попит на газ навіть за відсутності російського газу. У звіті зазначається, що транзитні потужності збільшаться з приблизно 185 терават-годин цього року та до 212 терават-годин на рік до 2027 року.

Нагадаємо! В Австрії спостерігається помітне скорочення споживання палива, яке у першому півріччі цього року знизилося приблизно на 23%. Це різко контрастує із середнім попитом на 91 тераватт-годину, зафіксованим до вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, який становив 91 тераватт-годину. Ще одним свідченням змін у використанні енергії є те, що минулого року країна спожила лише 75 терават-годин газу.

За прогнозами аналітиків, постачання газу з Росії припиниться до січня 2025 року. Оскільки попит продовжує зростати, очікується, що нові поставки з Італії допоможуть заповнити прогалину, а прогнози вказують на те, що до 2027 року сховища можуть бути заповнені на 60%.