Скільки росіян отримують вигоду від війни проти України: економіст назвав число
Навіть якщо санкції з Росії в майбутньому почнуть знімати, ймовірності того, що російська економіка зможе повернутися на довоєнний рівень – немає. Адже вона занадто сильно перелаштувалась.
Про це в етері 24 Каналу наголосив доктор економічних наук Ігор Ліпсиц, пояснивши, що в Росії через повномасштабну війну виник величезний комплекс виробничих підприємств і, відповідно – громадян, які з ним пов'язані та хочуть продовження бойових дій.
Дивіться також Росію жодні схеми замороження війни не влаштують, – Небензя в ООН накинувся на Зеленського
Який відсоток росіян зацікавлений у тривалій війні
Ліпсиц зауважив, що некоректно казати, що війна – це справа тільки Путіна і кількох людей навколо нього. З його слів, це не зовсім так.
"Є певна кількість людей, вона немаленька, яка зацікавлена всередині Росії, аби вона воювала далі. Згідно з моїми підрахунками, це 26 – 28 мільйонів росіян, тобто 20% населення Росії зараз отримують непогані доходи, бо працюють на цю війну, забезпечують постачання необхідного для її ведення", – озвучив Ліпсиц.
Чому російський бізнес переходить у маленькі міста
Доктор економічних наук звернув увагу на інформацію, яка з'явилась в медіа стосовно того, що російські роздрібні торгівельні мережі згортають плани розвитку своїх супермаркетів у великих російських містах. Натомість збираються будувати магазини в маленьких населених пунктах, куди вони раніше навіть не хотіли заходити.
В цих маленьких містах є військові заводи, там людям виплачують зарплати, там є гроші. Тому ці військові містечка стали локаціям зростання російської економіки,
– пояснив Ліпсиц.
Тому, з його слів, зовсім не схоже на те, що Росія зможе легко повернутися до цивільної економіки, знову почати виготовляти "мирні" товари й не думати про те, що треба виробляти зброю.
Росія вже настільки розгорнулася, що ці 26 мільйонів росіян вимагатимуть продовження війни до кінця свого життя, аби й надалі отримувати чималі зарплати,
– підсумував Ліпсиц.
Нагадаємо, Росія затвердила державний бюджет на 2025 рік з рекордними видатками на війну, зменшивши їх на соціальну сферу. В межах статті "Національна оборона" буде передбачено з федеральної казни 13,5 трильйона рублів (понад 6% ВВП). Щодо доходів бюджету, країна-агресорка очікує їх в розмірі понад 40 трильйонів рублів.