Міжнародна допомога та мобілізація ресурсів: як уряд планує стабілізувати економіку

19 вересня 2024, 14:27
Читать новость на русском

Джерело:

НБУ

Залучення зовнішніх інвестицій та ефективне управління внутрішніми ресурсами дозволять уряду провести стратегічні реформи. А також стимулювати економічне зростання та забезпечити стабільність фінансової системи.

Фінансування видатків бюджету

Через зростання оборонних витрат бюджет на 2024 рік був значно збільшений, зазначають в НБУ. У проєкті державного бюджету на 2025 рік передбачається, що ці витрати залишаться на високому рівні, а дефіцит бюджету перевищить 19% від ВВП.

Читайте також: Облікова ставка без змін: що буде з інфляцією та кредитами

Фінансування витрат планується забезпечити за рахунок збільшення доходів бюджету, міжнародної фінансової допомоги та внутрішніх запозичень через продаж облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Зауважте! Завдяки цим заходам, уряд у співпраці з Національним банком України зможе мобілізувати необхідні ресурси та уникнути використання емісійного фінансування в довгостроковій перспективі.

Ключові показники проєкту Бюджету-2025

  • Доходи бюджету очікуються на рівні 2 трильйони гривень.
  • Економіка зросте (ВВП) на рівні 2,7%.
  • Курс долара буде в межах 45 гривень.
  • Видатки на оборону складатимуть 2 223 мільярди гривень, що становить 26,3% від прогнозованого ВВП. 
  • Фінансування загального фонду держбюджету за рахунок боргових джерел передбачається в обсязі 1,546 трильйона гривень. Із них 1,529 трильйона гривень планується залучити з зовнішніх джерел, а 17,2 мільярда гривень – з внутрішніх.