Санкції потужно вдарять по видобутку російської нафти у 2023: наскільки він скоротиться

3 грудня 2022, 10:19
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Санкції проти Росії продовжують набирати обертів. Напередодні ЄС, G7 та Австралія встановили межову ціну на російську нафту. Розповімо, як це вплине на її видобуток у 2023 році.

Як би росіяни не намагалися вдати, що санкції аж ніяк на них не вплинули, реальність усе ж дещо інша. Ворог не лише витрачає колосальні суми щодня на війні. Він ще й позбавляється заробітків, адже весь світ продовжує відвертатися від Москви і не хоче мати з нею справ.

Читайте також Треба сподіватися, що Путін "стрілятиме собі в ногу": Фурса про стелю ціни на російську нафту

Наскільки скоротиться видобуток нафти в Росії

Два джерела з найбільших російських виробників нафти поділилися невтішними для Кремля прогнозами. Згідно з ними, видобуток нафти може скоротитися до 1 мільйона барелів на добу, що на 500 тисяч менше. Відповідну цифру можуть зафіксувати на початку 2023 року. Причиною цього стане заборона ЄС на морський імпорт, яка діятиме з понеділка 5 грудня.

Межову ціну на нафту таки встановили

  • Зауважимо, що упродовж тривалого проміжку часу в ЄС точилися дебати. Під час них намагалися визначити, якою буде стеля цін на російську нафту. Її вирішили встановити на рівні 60 доларів за барель.
  • Невдовзі відповідне рішення ухвалили й у G7 та Австралії. У США наголосили, що це допоможе обмежити змогу Путіна наживатися на нафтовому ринку. Крім того, зменшить можливості фінансувати військову машину, з допомогою якої диктатор убиває українців.
  • Додамо, що Польща та країни Балтії вимагали ще нижчої ціни. Натомість у Греції та Мальті хотіли встановити стелю на рівні 70 доларів.
  • Водночас слід розуміти, що нинішня ціна на російську нафту нижча за граничну. Її окупанти продають на рівні 45 – 48 доларів. Таким чином ворог намагається бодай якось заохотити до покупки своєї продукції.