Кінець угоди з "Газпромом": чи почастішають атаки на українську газотранспортну систему

6 серпня 2024, 14:34
Читать новость на русском

Джерело:

NV

Після завершення контракту з "Газпромом" український уряд почав шукати нових партнерів для транзиту газу до ЄС. Утім, невідомо, чи зростуть після розриву угоди російські атаки на енергетичну інфраструктуру.

Є два сценарії

Голова правління Нафтогазу Олексій Чернишов зазначає, що нині українська газотранспортна система не обстрілюється. Але поки що невідомо, як зміниться ситуація після розриву контракту. 

Читайте також Чим українцям загрожує відмова від повірки лічильників

Попри можливі загрози, Україні критично важливо знайти нових партнерів. За словами Чернишова, можливі два сценарії – або повна зупинка ГЗС, або модель альтернативних постачальників і власників, яка забезпечить певні обсяги доставлення клієнтам у ЄС.

Нині тривають переговори з азербайджанською компанією Socar щодо зберігання газу у сховищах України.

 

Олексій Чернишов

Голова правління НАК "Нафтогаз"

Я буду радий, якщо Socar буде зберігати газ у нас. Наші сховища найбільші у Європі, їх об'єм становить 31 мільярд кубометрів. Для власних потреб потрібно не більш як половина. Інша частина має здаватися в оренду, експлуатуватися і приносити дохід. Також наявність більшого об'єму газу в наших сховищах покращує тиск.

Чернишов наголошує, що Україна планує відійти від усіх зв'язків із російським "Газпромом". 

До речі! Президент Азербайджану висловив готовність допомогти в продовженні постачання газу через Україну.  Він наголосив, що це також важливо для інших країн, як-от Австрія та Словаччина, які залежать від транзиту.