Підвищення тарифу на електроенергію: скільки можуть платити українці вже незабаром
Джерело:
ФокусУ червні минулого року, після зимових атак на електроенергію, тариф на світло підвищили майже вдвічі. Нині ситуація ще складніша, тому у Міненерго не виключають можливості повторного підвищення тарифу на електроенергію для населення.
Який буде новий тариф на світло
Енергетичний експерт Юрій Корольчук вважає, що найімовірніше підвищення тарифу на електроенергію відбудеться у червні – липні. Як стверджує експерт, в середньому новий тариф може становити від 3,5 до 4 гривень за кіловат.
Читайте також: Хто має право відключати електроенергію: пояснення ДТЕК
Водночас експерт Андріан Прокіп стверджує, що якщо виробником електроенергії є Енергоатом, то тоді вартість нового тарифу становитиме плюс 1 гривню до чинного тарифу у 2,64 гривні за кіловат.
Важливо! Андріан Прокіп зазначає, що прогнозувати дії Кабміну важко, проте там ймовірно шукатимуть варіанти, як не підвищувати навантаження на споживачів.У випадку, якщо буде інший виробник електроенергії, то нова вартість разом передачею, розподілом та податками може сягнути навіть 8 – 9 гривень за кіловат. Проте, на його думку, питання економічно обґрунтованої ціни на електроенергію досить складне.
Звичайно, до такого рівня ніхто тарифи підвищувати не буде. Зазвичай у нас підвищують тарифи тільки у крайньому разі, коли вже повна катастрофа. Ці кошти знизять навантаження на компаній-донорів, спроститься проблема боргів на ринку, всі учасники ланцюжка поставки електроенергії населенню зможуть отримувати більше своїх коштів,
– сказав Прокіп.
Яка економічно обґрунтована ціна електроенергії
На думку Володимира Омельченка, економічно обґрунтованою ціною на електроенергію можна вважати ціну для непобутових споживачів. Вона постійно коливається і наразі разом з тарифами на розподіл та передачу становить близько 6 гривень за кіловат.
Якщо зараз не розв'язувати це питання, дефіцит потужностей стане дуже великим й тривалі планові відключення по усій країні можуть стати буденним явищем,
– зазначив Володимир Омельченко.
Разом з цим, він зазначає, що підвищення тарифів – насамперед політичне питання, тому воно буде вирішуватись не чиновниками, Кабміном, Міненерго чи НКРЕКП, а політичною верхівкою. Ці непопулярні заходи можуть негативно позначитися на рейтингу влади, проте нині вони є необхідними.