Тарифи на газ у грудні: чи можна платити менше
Після повномасштабного вторгнення уряд до кінця війни та на шість місяців після перемоги зафіксував ціни на всі комунальні послуги. Незважаючи на це, тарифи цієї зими є дещо вищими, ніж торік, оскільки перестав діяти пільговий тариф на період карантину.
Тариф найбільшого газопостачальника "Нафтогазу" складає 7,99 гривні за кубометр газу, а його клієнтами є 12,3 мільйона домогосподарств. Тарифи деяких газопостачальників є нижчими.
Цікаво Як отримати субсидію на період опалювального сезону: інструкція
Найдешевші тарифи пропонують газопостачальники "Еру людям", "Енерджі Трейд Груп" та "Агросинтез трейдинг" – по 7,70 та 7,80 гривні відповідно.
Як змінити газопостачальника?
Якщо ви хочете заощадити на платіжках за комунальні послуги, можете спробувати переукласти угоду на постачання газу за більш вигідними умовами. Перевірити всі пропозиції, що актуальні на сьогодні можна на сайті "Газотека".
Далі потрібно виконати декілька простих кроків:
- Зібрати необхідні документи та подати заяву-приєднання;
- Отримати повідомлення від нового постачальника про приєднання або відмову протягом 21 дня від подання заяви;
- Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника і сплатити його протягом десяти днів з моменту отримання. Споживачу навіть не потрібно контактувати зі старим постачальником та отримувати довідку про відсутність боргу. Угода про постачання газу із попередньою газовою компанією розривається автоматично з моменту укладання нової угоди.
Чи вистачить в Україні газу цієї зими
- Наразі українські газосховища заповнені на 14,2 мільярда кубометрів газу, що становить близько 45% від загального об'єму та 70% від запланованих запасів.
- Такі запаси в газосховищах є дещо меншими за очікувані, адже спочатку планувалося підготувати 19 мільярдів кубометрів. Проте, цього буде цілком достатньо, враховуючи спад промисловості, зниження кількості населення та зменшення температури опалення на декілька градусів.
- За словами Дениса Шмигаля, задля більшої безпеки під час війни Україна імпортує додаткову кількість блакитного палива.