Газ, світло та вода: якими будуть тарифи з 1 квітня

21 березня 2024, 16:10
Читать новость на русском

З квітня платіжки за комунальні послуги українців можуть зрости: очікується збільшення тарифів на водопостачання для споживачів. А про те, що буде з цінами на газ та електроенергію, читайте далі.

Як зростуть тарифи на воду у квітні

У квітні заплановано підвищення тарифів для постачальників холодної води у Києві та інших містах України. Згідно з новим проєктом НКРЕКП, підвищення тарифів на воду заплановано у два етапи: з 1 квітня та з 1 липня.

Читайте також Стежити почали ретельніше: кому скасують субсидії цього року

Прогнозується, що навесні мешканців столиці може чекати підвищення на 34% – вартість водопостачання та водовідведення з нинішніх 30,384 гривні за кубометр з ПДВ  може зрости до 40,776 гривні за кубометр з ПДВ. При цьому, жителі Дніпра платитимуть – 37,61 гривні за кубометр з ПДВ, а у Вінниці з квітня пропонують платити 35 гривень за кубометр з ПДВ.

Зауважте! Рішення про збільшення тарифів на воду ще не ухвалили. Його повинні розглянути вже найближчим часом.

Також зростання тарифів з водопостачання можуть очікувати наступні споживачі:

  • "Львівводоканал" – 9,73 гривні за кубометр з ПДВ;
  • "Івано-Франківськводоекотехпром" – 5,63 гривні за кубометр з ПДВ;
  • "Чернівціводоканал" – 10,87 гривні за кубометр з ПДВ;
  • "Дрогобичводоканал" – 15,54 гривні за кубометр з ПДВ.
  • Натомість уже з 1 липня пропонують такі зміни:

  • "Львівводоканал" – 10,82 гривні за кубометр з ПДВ;
  • "Івано-Франківськводоекотехпром" – 7,02 гривні за кубометр з ПДВ;
  • "Чернівціводоканал" – 12,31 гривні за кубометр з ПДВ;
  • "Дрогобичводоканал" – 18,77 гривні за кубометр з ПДВ.
Важливо! Ми навели ціни лише для водоканалів, які постачають та відводять воду в обласних центрах. Деякі з них працюють і в області, а є міста, де є кілька водоканалів. Якщо вашого водоканалу немає у списку тих, які ми описали, то з актуальним тарифом ви можете ознайомитись тут. Тарифи там вказані без ПДВ, тому необхідно просто помножити на 1,2.

Чому ціна в містах України різна

Тариф на воду встановлює не місцева влада, а НКРЕКП. Ціни різняться у зв'язку з різними обставинами в регіонах: доступ до води, ціни на електроенергію, середню зарплату та інші фактори.

Що буде з іншими тарифами у квітні

До кінця опалювального сезону (до середини квітня) в Україні не планують підвищувати більшість комунальних тарифів для побутових споживачів. Зокрема, ціни на газ, опалювання та гарячу воду для громадян залишаться без змін.

  • Тарифи на газ

Відтак, вартість природного газу для домашніх споживачів, що користуються послугами "Нафтогазу" залишатиметься стабільною на рівні 7,96 гривні за кубометр. У інших постачальників ціни на газ будуть коливатися від 7,70 до 9,90 гривень за кубометр.

  • Тариф на електроенергію

Нині тариф на електроенергію становить – 2,64 гривні за кіловат-годину. Проте у коментарі для 24 Каналу Олег Попенко розповів, що після опалювального сезону, ціни на світло можуть зрости у два етапи і досягнути 6 гривень.