Що буде з цінами на пальне після ембарго на російську нафту: пояснення експерта

24 жовтня 2022, 18:04
Читать новость на русском

Вже за 1,5 місяці, а саме 5 грудня, ЄС припинить імпорт російської нафти. Як це змінить ситуацію на ринку та що буде з цінами, пояснює експерт.

Чи очікувати дефіциту пального

Як розповів 24 каналу Сергій Куюн, директор "Консалтингова група А-95", зараз в Європі йде планова підготовка до переходу з 5 грудня.

Читайте також Кредит у біткойні: чи вигідніший він за традиційну позику

Важливо, що ніхто не висловлює щодо цього побоювань та тривожних сигналів щодо збільшення ціни на пальне.

Нагадуємо, що 2 вересня міністри фінансів країн G7 підтримали введення обмежень ціни на російську нафту. Ліміт цін діятиме відповідно до термінів ембарго ЄС:

  • з 5 грудня планують запровадити ліміт цін на нафту,
  • з 5 лютого 2023 року – на нафтопродукти.

Занепокоєння у трейдерів викликає ембарго на нафтопродукти, яке набере чинності саме з 5 лютого. 

 

Сергій Куюн

Директор "Консалтингова група А-95"

Адже залежність дизпалива від цього є досить великою. Але, ми бачимо, що вже напрацьовуються план щодо заміни російського палива поставками з Азії та Близького Сходу. Крім цього, активно створюються запаси палива. Тому гадаю, що все буде добре.

Ціни на пальне в Україні після повернення акцизу

Вже тривалий час ціни на пальне в Україні тримаються на одному рівні. Навіть попри повернення акцизу. Експерт пояснює, що це все зумовлено тим, що не має дефіциту. 

Коли існує дефіцит, відповідно, є висока ціна на пальне. Зараз ми бачимо, що дефіциту в Україні не має. І фактично, ось ці націнки на АЗС відповідають довоєнному рівню. Тобто ринок владнався, відповідно вже більш-менш збалансовано у ціні,
– каже Сергій Куюн. 

Звернуть увагу, якщо ж нафта зросте у ціні, то звичайно, споживачам важко буде цього не помітити. До прикладу, десь близько двох тижнів тому, спостерігалося таке збільшення.

Але зараз бачимо, що ціна знову повернулася до 90 доларів за барель, додав експерт. 

Актуально Яким буде тариф на електроенергію у листопаді

Які продукти подорожчають в Україні

  • М'ясо. Ціна на нього буде зростати, однак все залежатиме від зернового коридору, загальноекономічних факторів, витрат на енергоресурси. 
  • Яйця. Олег Пендзин вважає, що здорожчання відбудеться перед Новим Роком, коли буде ажіотажний попит й люди готуватимуться до новорічних свят. 
  • Молоко та молочні продукти. У разі зростання цін на молоко, дорожчатимуть й продукти переробки: масло вершкове, сметана, тверді та м’які сири тощо. Максим Гопка, аналітик Українського аграрного клубу, припускає, що ціна молока може незначно подорожчати. 
Глобальна криптобіржа Bybit святкує розширення своєї спільноти до 10 мільйонів користувачів. В честь цього Bybit скасував комісії на спотову торгівлю криптовалютами.