Тариф на електроенергію
Тариф на електроенергію для побутових споживачів (пересічного населення) мали переглянути 30 жовтня, однак у зв'язку з воєнним станом його не змінили.
Читайте також Кредит у біткойні: чи вигідніший він за традиційну позику
Тож вартість кіловат-годину все ще залежить від обсягу спожитої електроенергії протягом місяця сім'єю (домогосподарством).
- Якщо за місяць ви спожили менш ніж 250 кіловат-годин на місяць, то тариф буде на рівні 1,44 гривні за кіловат-годину;
- Понад 250 кіловат-годин – 1,68 гривні.
Зверніть увагу Ймовірні перебої зі світлом усю зиму: до чого готуватися українцям
Як зменшити споживання електроенергії
Зменшити споживання електроенергії можна, змінивши підхід та час використання енергоємних приладів. Особливо це актуально на фоні ракетних ударів Росії по критичній інфраструктурі, внаслідок чого у багатьох містах відбуваються віялові відключення. Тож переглянувши підхід до використання енергоприладів ви не лише заощадите, але й допоможете своїй країні.
- Бойлер споживає від 2 кіловат-годину, тож, щоб зменшити використання електроенергії необхідно вмикати його лише для нагріву води, а потім – вимикати. Якщо ваш бойлер ввімкнений цілодобово, це суттєво збільшує споживання електроенергії. Це досить не раціонально особливо, з огляду на те, що гарячою водою ви користуєтесь лише, за потреби. Також у цей час краще відмовитись від прийому ванни, а надавати перевагу душу.
- Кондиціонери та обігрівачі споживають від 0,7 кіловат-години. Їх теж краще вмикати для обігріву лише вночі, коли споживання відчутно зменшується по всій країні.
- Пральна машина – від 0,7 кіловат-години. Зауважимо, що у більшості машин є функція "відкладене прання". Тож за перучи вночі ви також можете допомогти своїй країні та зменшити електроспоживання у пікові години.
- Мікрохвильовка – від 0,8 кіловат-години, тож, якщо у вас встановлена електрична плита, то краще використовувати її для підігріву їжі. Адже вона споживає лише від 3,5 кіловат-годину, що суттєво менше.
- Павербанки, акумулятори та інші системи зберігання енергії – це від 0,06 кіловат-годину. Тож краще такі прилади заряджати вночі й користуватись ними удень.
- Лампи, світильники – зменшити споживання можна, замінивши лампи розжарювання на LED, адже вони споживають від 0,1 кіловат-години та 0,009 кіловат-годину відповідно.
- Телевізор в середньому споживає від 0,08 кіловат-годину. Тож переглянути фільм можна на зарядженому планшеті чи комп'ютері, а новини оперативно прочитати у телеграм-каналах через смартфон.
- Пилосос можна замінити на звичайний віник чи вологу ганчірку, таким чином споживши на від 2 кіловат-годину менше.
- Посудомийна машина – від 1,05 кіловат-годину, тож найближчими днями посуд варто мити вручну.
- Електродуховки, пічки – від 1 кіловат-годину, тож теж намагайтесь обмежити їх використання.
- Праска – від 2,2 кіловат-години. Спробуйте ці дні підбирати одяг, котрий не потребує прасування.
- Фени, плойки та інші прилади для укладання волосся – від 2,2 кіловат-години. Відмовившись від цих приладів, або обмеживши мінімально використання цих приладів ви можете не лише допомогли зменшити енергоспоживання, але й зробити невеликий відпочинок для вашого волосся, що точно позитивно відіб'ється на його стані.
Як розумно користуватись енергоємними приладами / Інфографіка 24 каналу