Це буде катастрофа, – експерт про наслідки ймовірних ударів по атомних електростанціях
Ворог й надалі намагається дестабілізувати енергетичну інфраструктуру України. Можливі удари не тільки по ТЕЦ, але й по атомних електростанціях. Потрібно бути готовим до всього. Що чекає українців після ударів по АЕС, читайте у тексті.
Для того, щоб спричинити серйозні проблеми з енергопостачанням не потрібно руйнувати повністю АЕС, достатньо навіть просто частково вивести з ладу обладнання, розповідає у коментарі 24 каналу Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій.
Читайте також Майстер, ходлер чи підприємець: хто ви у криптосвіті
Енергетична катастрофа для України
Практично 70% електроенергії в Україні виробляють АЕС. В разі руйнування енергогенеруючих потужностей атомної електростанції потенційна шкода може бути втричі більшою, ніж при руйнуванні ТЕС або ТЕЦ.
Без урахування Запорізької АЕС Україна має дев’ять енергоблоків атомних електростанцій. Якщо, наприклад, чотири з них зупиняться, то в кращому випадку це означатиме фактичний блекаут для частини України. Це буде катастрофа. І тут головне – щоб не посипалась енергосистема. Це не є секретом ні для кого.
Що несе загрозу
Експерт сподівається, що АЕС захищені від ракет краще, ніж ТЕС і ТЕЦ. У випадку з атомними електростанціями загрозу несе:
- пошкодження розподільчих мереж;
- ліній електропередач;
- обладнання, яке відповідає за охолодження атомних реакторів АЕС;
Теоретично можна скористатись аварійною допомогою з-за кордону. Але ні Польща, ні Угорщина, ні Румунія не здатні будуть забезпечити Україні поставки електроенергії в достатньому обсязі.
Ці країни самі є енергодефіцитними. Крім того, варто враховувати існуючі технічні обмеження пропускної спроможності транскордонних електромереж,
– додав Юрій Корольчук.
Цікаво Віялові відключення наразі застосовувати не будуть, – "Укренерго" про наслідки нових атак
Як прожити день без світла
Якщо відключення електроенергії лише тимчасове, то експерти радять запастися:
- Водою;
- Свічки та сірники;
- Туристичними примусами: газові пальники та лампи;
- Павербанками, батарейками, пристроями, які дають можливість заряджати мобільні пристрої від енергії сонця, акумуляторними батареями. Не забувайте завжди тримати свої мобільні пристрої зарядженими;
- Адаптер до зарядки в авто;
- Теплим одягом, ковдрами та взуттям.
- У пригоді стане генератор.
Як діяти, якщо зникло водопостачання / Інфографіка 24 каналу