Доходи, вищі за середні: Світовий банк перевів Україну в нову категорію

2 липня 2024, 18:37
Читать новость на русском

Джерело:

Світовий банк

Світовий банк перевів Україну до категорії країн із доходами, вищими за середні. Про це свідчить оприлюднена класифікація країн за рівнем доходу на 2024 фінансовий рік.

Як змінилися доходи України

Відповідно до цієї класифікації, доходи України оцінені в 5070 доларів на особу. Раніше Україна належала до категорії країн із доходом нижче середнього.

Читайте також Долар та євро суттєво подорожчають незабаром

Підвищення рейтингу України стало результатом відновлення економічного зростання у 2023 році. Тоді реальний ВВП зріс на 5,3% після падіння на 28,8% у 2022 році та скорочення чисельності населення більш ніж на 15% від початку вторгнення Росії.

Ці фактори були додатково підсилені зростанням цін на товари та послуги вітчизняного виробництва, що призвело до суттєвого збільшення номінального ВНД на душу населення на 18,5%

Довідково! Світовий банк класифікує економіки світу за чотирма групами доходів: низький, нижчий за середній, вищий за середній і високий. Класифікації оновлюються щороку 1 липня на основі валового національного доходу на особу за попередній календарний рік. Класифікація доходів Світового банку відображає рівень розвитку країни, використовуючи ВНД на особу як загальнодоступний показник економічного потенціалу. 

Хоча економіка України була суттєво ослаблена через вторгнення Росії, реальне зростання у 2023 році було зумовлене будівельною активністю, що становила 24,6%. А також це пов'язано зі збільшенням інвестиційних витрат до 52,9%, що підтримують зусилля з відновлення після руйнувань.

Яка ситуація в інших країн

З категорії країн з доходом нижче середнього до категорії країн з доходом вище середнього цьогоріч також перейшли Алжир, Іран і Монголія.

Три країни – Болгарія, Палау та Росія – перейшли з категорії країн із рівнем доходу, вищим за середній, до категорії країн з високим рівнем доходу.

Економічна активність у Росії була зумовлена суттєвим зростанням військової активності у 2023 році, а також відновленням певних сфер:

  • торгівлі – на 6,8%;
  • фінансового сектора – на 8,7%;
  • будівництва – на 6,6%.
Зауважте! Ці чинники призвели до зростання як реального (3,6%), так і номінального (10,9%) ВВП, а ВНД Росії на особу зріс на 11,2%.