Тіньова економіка у виграші: чому Мінфін підтримує збільшення податків, а не ПДВ
Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про нове оподаткування. Тому військовий збір може зрости до 5%, але оскільки половина економіки є в тіні, то велика частина людей не платитиме цих коштів.
Народна депутатка, членкиня комітету ВР з питань фінансів Галина Васильченко розповіла 24 Каналу, що чимало депутатів підтримували ідею зі збільшенням ПДВ. Але у Міністерстві фінансів з цим не погодились.
Дивіться також Історичне підвищення податків: Комітет підтримав до другого читання законопроєкт
Чому підвищили саме податки
У Міністерстві фінансів пояснювали свою позицію тим, що зростання ПДВ спричинить ріст інфляції. Втім, за словами народної депутатки, економічних обґрунтувань і цифр ніхто не озвучив. Тож, ймовірно, це політична позиція, адже провідні економісти, асоціації говорили саме про ПДВ.
Виникла ситуація, коли ті, хто перебуває в тіні, не буде докладатися до сплати додаткових коштів. А ті, хто працюють офіційно, сплачуватимуть ще більше.
На жаль, це стимулюватиме людей переходити на виплату заробітних плат в конвертах, адже з офіційної заробітної плати сплачуватиметься більший військовий збір,
– наголосила Галина Васильченко.
Тож дуже важливими є норми щодо детінізації, але визначальною у цій справі є позиція Міністерства фінансів. Попри це, позитивним моментом є консолідація зусиль щодо банків. Раніше норма, пов'язана з підвищенням податків на прибуток банків викликала обурення.