США намагаються зруйнувати російський проєкт зі скрапленого газу, – The Wall Street Journal
Джерело:
The Wall Street JournalСША намагаються санкціями зірвати масштабний російський проєкт Arctic LNG 2 на арктичній півночі Росії. Яким чином вони перешкоджають його розвитку, читайте далі.
Що за проєкт хоче зірвати США
Проєкт Arctic LNG 2 передбачає будівництво величезного берегового заводу для виробництва скрапленого природного газу (СПГ) на арктичній півночі Росії.
Читайте також: Збитки на сотні мільярдів: що буде з російським бюджетом після атак по НПЗ
Наша роль полягає в тому, щоб проєкт "Арктик СПГ-2" не був реалізований,
– заявив помічник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Пайєтт на конференції в Швейцарії.
Загалом, починаючи з вересня, США вдарили по молодій російській СПГ-індустрії чотирма хвилями санкцій. Вони націлені на компанії-оператори Arctic LNG 2, судна для зберігання та судноплавні компанії, які намагаються придбати спеціалізовані судна для проєкту. У тому числі на компанії, що працюють над другим обʼєктом поблизу Балтійського моря.
Ми дуже зосереджені на тому, щоб Росія не змогла розробити нові проєкти з метою перерозподілу газу, який вона раніше відправляла до Європи. Як "Велика сімка" ми колективно зобовʼязуємося зробити все можливе, щоб перешкодити Росії отримувати майбутні енергетичні прибутки,
– наголосив Пайєтт.
Чого прагне Путін
Своєю чергою, президент Росії прагне більш ніж потроїти експорт СПГ в найближчі роки. Його мета: залучити більше грошей для фінансування війни в Україні та компенсувати спад у традиційному для Росії бізнесі з експорту газу трубопроводами.
Цікаво! У всьому світі попит на СПГ зростає, оскільки уряди відмовляються від вугілля, що забруднює довкілля, і прискорюється впровадження енергомісткого штучного інтелекту.Річ у тім, що Росія планувала почати експорт СПГ вже в І кварталі цього року. Але побудовані на замовлення судна, які потрібні російській енергокомпанії "Новатек" для прориву через замерзлі частини Північного Льодовитого океану, так і не були доставлені.
Цікаво! Без кораблів "Новатек" не може експортувати газ. Як наслідок, виробництво СПГ зупинилося, і завод в основному рециркулює вже видобутий газ.