Те, що надає нам на сьогодні США – безкоштовно, – експерт про військову підтримку України
Повномасштабна війна в Україні триває майже 9 місяців. Протягом цього часу, чимало підтримки наша держава отримала від партнерів, а саме США. Що буде з військовою допомогою надалі, читайте у тексті.
У коментарі 24 каналу Борис Кушнірук, економічний експерт, розповів, що на сьогодні військова допомога Україні надається на безоплатній основі.
Читайте також Курс долара розвернувся у бік зростання й стрімко дорожчає
А що там ленд-ліз
Як розповідає експерт, слово "ліз" у перекладі означає оренда чогось. Тобто у випадку ленд-лізу – це те, що передається Україні начебто в оренду або з подальшою оплатою. За правилами цього закону, техніка, яка не використана, має повернутися, а так, яка використана чи знищена, має бути оплачена.
Але те, що надає нам на сьогодні США – безкоштовно. Ленд-ліз – це всього лише інструмент надання допомоги, яка вже не проходить в бюджеті США як безповоротна.
Важливо знати, що техніка, яку потрібно буде вже спеціально розробляти для України в американських компаніях, в теорії має бути оплачена стороною, якій надають ту чи іншу зброю.
США можуть "пробачити" військову допомогу
Допомога від США й надалі прямуватиме в Україну. Питання лише у тому як саме це відбуватиметься: у безповоротному обсязі, чи в межах ленд-лізу.
До речі, однією із російських "лякалок" є те, що наша держава не зможе оплатити всю американську допомогу.
Це є зовсім не так. Насправді США можуть цілком "пробачити" Україні цю допомогу. Є багато способів. Один із них – це коли Україна в обмін на допомогу розмістить на своїй території американську військову базу. Історично схожий спосіб вже використовувався. До прикладу, Велика Британія, яка отримувала зброю від США під час Другої світової війни, розплатилася за ленд-ліз, здавши в оренду свої військово-морські бази,
– додав Борис Кушнірук.
Цікаво Як довго триватимуть відключення світла в Україні
Скільки фінансової підтримки потребуватиме Україна у 2023
Дефіцит бюджету на 2023 рік становить 38 мільярдів доларів. Тобто щомісяця зовнішня фінансова допомога має складати до 3,5 мільярда доларів.
- Ще раніше Єврокомісія заявила, що хоче залучити до 18 мільярдів євро позик і грантів для України на наступний рік. Починаючи з січня, наша держава може отримувати 1,5 мільярди євро щомісяця.
- ЄС виділить черговий транш макрофінансової допомоги. Цей перерахунок є частиною пакета у 9 мільярдів євро, яку вирішили надати Україні в червні. Перший транш, який перерахують в листопаді, становитиме 2,5 мільярда євро. В грудні очікується ще пів мільярда допомоги.
- Ще понад 20 мільярдів доларів Україна планує отримати від США та МВФ.