Крах економіки: як Росія сама влаштувала собі пастку

8 червня 2023, 13:02
Читать новость на русском

Джерело:

The Telegraph

Коли Росія повномасштабно вторглася понад рік тому в Україну, вона розраховувала на швидку перемогу. Втім ані Україна, ані наші західні партнери не дозволили цьому трапитися. Зараз країна-агресорка розплачується за наслідки своїх дій. Лише за понад рік дефіцит російського бюджету склав понад 3 трильйони рублів.

Росія ніколи не відновить свою економіку

Як прогнозує Олексій Рябчин, колишній заступник міністра енергетики та екології України, російська економіка може не розпочати процес відновлення своєї економіки. 

Читайте також Все гірше і гірше: дефіцит бюджету Росії становить майже 3,5 трильйона рублів

Росія ніколи не відновить свою економіку, коли Європа знайде нових постачальників,
– додає Рябчин.

Експерт з питань енергетики Кен Сільверстайн теж зауважує, що Путін не думав, що у західних країн вистачить сміливості, волі чи скарбниці, щоб захистити Україну. Росія стала міжнародним вигнанцем і залишилася без усіх економічних багатств Європи.

  • Зараз поставки природного газу з Росії у Європу не перевищують 20%, хоч до повномасштабної війни, вони були на рівні 40%.
  • Це стало можливим завдяки збільшенню частки США, яка з 3,5% збільшила поставки до 40%.
  • Крім того, Україна має треті за величиною запаси природного газу в Європі після Норвегії та Сполученого Королівства. Наші 905 мільярдів кубометрів газу можуть допомогти постачати Європу, однак для цього потрібні західні фінанси.
  • Дефіцит Росії вже становить майже 3,5 трильйона рублів. З січня по травень цього року доходи країни впали на 18,5% у порівнянні з січнем-травнем 2022 року.

Як "рятується" агресорка

Після втрати західного ринку збуту, Росія намагається знайти друзів на сході. Відтак ними стали Китай та Індія. Відтак країна-агресорка знайшла спосіб продавати свою нафту та газ, але тільки за зниженими цінами. Це, відповідно, б'є по бюджету Кремля. 

Зверніть увагу, російський газ та нафта можуть взагалі бути не потрібними у майбутньому. Адже вже зараз йде мова про скорочення викидів парникових газів у Європі до 2030 року, а до 2050 року отримати статус вуглецево-нейтральної країни, тоді як Сполучені Штати хочуть бути вуглецево-нейтральними ще до 2050 року. 

Ми прискорюємо відновлювані джерела енергії та диверсифікуємо наше енергопостачання, тому що Путін перетворив енергію на зброю. Наш енергетичний суверенітет можна знайти не у викопному паливі, а у відновлюваних джерелах. Цей перехід відбувається швидше, ніж будь-коли раніше,
– розповів Франс Тіммерманс, перший віцепрезидент Європейської комісії.

Така реакція світу означає лише те, що розпочата війна Росією призвела лише до негативних наслідків, повернувши економіку агресорки до набагато темніших часів.