УКР РУС
14 серпня 2022, 10:02
2

Режим воєнного бюджету: чи буде перегляд зарплат, пенсій та прожитковому мінімуму

В умовах воєнного стану першочергово уряд виділяє кошти на потреби оборони. Однак усі заплановані збільшення прожиткового мінімуму та соціальних виплат будуть втілені вчасно.

Про це в інтерв'ю в етері загальнонаціонального телемарафону розповіла міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович. За її словами, до кінця 2022 року уряд реалізує кілька програм щодо соціальних виплат.

Цікаво Україні знизили кредитний рейтинг до переддефолтного: економіст пояснив причини

Соціальні виплати є другі за пріоритетом у казначействі

Оксана Жолнович пояснила, що Україна живе в умовах воєнного бюджету, тому першочергово казначейство задовільняє військові запити від Міністерства оборони. Другими за пріоритетом є запити від Міністерства соціальної політики.

Міністерка визнала, що є затримки з виплатами, особливо з соціальною допомогою, однак причина цього – казначейські рахунки, які спрямували кошти на армію, повинні зібрати надходження. Жолнович відзначила, що міністерство проводить усі нарахування вчасно.

Кожна людина, яка має право на виплату – отримає її і я це гарантую, тому ще весь уряд як механізм зараз над цим працює,
– наголосила Жолнович.

Також Мінсоцполітики співпрацює з міжнародними партнерами, які надають фінансову допомогу саме для соціальних виплат. Тому очільниця впевнена, що всі плани міністерства вдасться реалізувати. Зокрема мова йде про:

  • підняття прожиткового мінімуму в грудні на 3,2%;
  • перерахунок соціальних виплат відповідного до нового прожиткового мінімуму;
  • підняття пенсії на 300 гривень для людей старше 70 років у жовтні;
  • встановлення нижньої планки для пенсіонерів старше 70 років з повним страховим стажем на рівні не нижче 3 000 гривень;

Міністерка наголосила, що питання про скорочення виплат не стоїть.

Оксана Жолнович відзначила, що у бюджет наступного року Мінсоцполітики вноситиме подання на чергове збільшення прожиткового мінімуму. Однак міністерка зазначила, що зараз не можна передбачити, на скільки він зросте, оскільки це залежатиме від рішення Міністерства фінансів.

Цікаво – що означає переддефолтний рівень для України: дивіться відео