П'ять напрямків для миру: Зеленський окреслив сфери співпраці з країнами-союзницями

21 червня 2023, 13:20
Читать новость на русском

Володимир Зеленський під час свого звернення до міжнародної спільноти окреслив 5 напрямків співпраці з союзниками, які будуть пріоритетними найближчим часом. Серед них "зелена металургія" та постачання агропродукції.

5 напрямків співпраці

Володимир Зеленський виступив зі зверненням до учасників конференції з відновлення України, передає 24 Канал. Він назвав 5 основних напрямків, у яких він бачить потужну співпрацю з країнами-союзницями.

Читайте також На Півдні та Сході ЗСУ дуже активно знищують ворога: нове звернення Зеленського

 

Володимир Зеленський

Президент України

Ми погоджуємо ключові принципи щодо відновлення. На цій конференції маємо переходити від візії до угод, а від угод до реальних проєктів. В Лондоні присутня українська делегація, яка представить конкретні речі, які ми пропонуємо зробити разом. Я ж окреслю 5 напрямків, на яких ми почали створювати основу для миру.
  • Потенціал до єдності

Україні вже вдалося зробити Євросоюз таким єдиним, яким він ще ніколи не був. Це дійсно ціннісне єднання, яке має вираження у багатьох політичних, економічних, санкційних і гуманітарних рішеннях. Україна активувала всю ту силу солідарності, заради якої задумувався ЄС,
– додав Зеленський.

Також він наголосив, що Україна вже де юре є членом НАТО та є необхідною складовою Альянсу у сфері безпеки та свободи.

  • Потенціал стабільності

Щонайменше 600 мільйонів споживачів по світу прямо залежать від нашого аграрного виробництва. Це колосальний потенціал для продовольчої безпеки. У час цієї війни, коли Росія заблокувала наші порти та зруйнувала свободу мореплавства у Чорному та Азовському морях – світ побачив, що таке зерно з України,
– пояснив він.

Володимир Зеленський зауважив, що без українського зерна світу загрожують цінові кризи та соціальний крах. Також він повідомив, що Україна частково відновила експорт у рамках двох ініціатив, що є гарантом стабільності так само як і розвиток "зеленої енергетики". На його думку, варто переходити з викопного палива на більш екологічні способи створення енергії, аби запобігти подібному шантажу, яки чинить Росія зараз. 

  • Потенціал зростання

Нещодавно Росія здійснила найбільший в Європі злочин екоциду, підірвавши дамбу та інші споруди Каховської ГЕС. Це означає, що в Україні найбільше джерело економічного, виробничого та технологічного зростання в Європі за десятки років. Це не тільки реконструкція, приміром "зелена трансформація енергетики" логічно стимулює розвиток таких галузей, як зелена металургія,
– розповів Президент України.

Він додав, що Україна має безліч ресурсів, які будуть корисними для розвитку "зеленої металургії" по всьому світу – наприклад літій. 

  • Потенціал безпеки

Президент наголосив, що Україні потрібен досвід та допомога партнерів у підсилені обороноздатності країни. "Починаючи повітряним щитом та закінчуючи укриттями у кожній школі", а також виробництво спеціальних дронів та постійних навчань.

  • Потенціал демократії

"Без України не може бути Російської імперії", – наголосив Зеленський. Він сказав, що українська демократія буде лише посилюватися незалежно від бажань Росії. Її агресія не змогла зупинити наші внутрішні реформи, зокрема проти корупції та цифровізацію бюрократичних процесів у країні. 

Україна очікує почути зобов'язання про вступ у НАТО на саміті у Вільнюсі

  • Посол України при НАТО Наталія Галібаренко повідомила, що від зустрічі Альянсу у Вільнюсі очікує "якогось запрошення – або принаймні зобов'язання розглянути часові рамки та модальності нашого членства".
  • Питання вступу України до НАТО, імовірно, стане найбільш політично чутливою темою порядку денного на саміті, що відбудеться 11 – 12 липня.
  • Наталія Галібаренко також заявила, що розуміє, чому деякі країни не підтримують вступ України до НАТО – мовляв, країна "створить для них тягар".