Е-декларування може відбити у бізнесменів бажання йти у політику, – політолог

2 листопада 2016, 07:02
Читать новость на русском

Процес декларування своїх статків може змусити бізнесменів у владі задуматись – чи варто йти у парламент або на посаду у виконавчій владі, чи краще залишитись поза прискіпливою увагою преси та громадянського суспільства.

Таку думку сайту "24" висловив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

За словами політичного експерта, у народних депутатів мають бути пристойні оклади, особливо якщо у владу йдуть молоді та чесні, які повинні утримувати сім'ї і не красти. Однак наразі в парламенті близько 80% його складу – це бізнес, який туди прийшов, щоб отримати політичний "дах".

За 15 років парламент тихо перетворився на біржу. Депутати там зустрічаються, щоб вирішувати свої справи. А голосування за необхідні країні закони – це на другому плані. Парламентарі, як і раніше, "кнопкодавлять",
– зауважує політолог.

Парламент, підкреслює Небоженко, повинен перестати бути біржею, де надають корупційні послуги. Але, зауважує експерт, немає лиха без добра.

Бізнесмени після е-декларування і підвищення до них уваги з боку фіскальних служб налякані. Вони кажуть: "навіщо нам потрібен депутатський мандат, краще я буду в бізнесі і спокійно матиму справу з податковою". Тому на наступних парламентських виборах бізнесменів, які балотуватимуться до Верховної Ради, буде менше,
– переконаний Небоженко.

Е-декларування, вважає політолог, за своїми політичними наслідками можна прирівняти до Майдану.

Читайте також: Соболєв закликав політиків пояснити, як вони заробили свої статки

Поступово процес е-декларування поставить питання про те, що в наступному році багата людина буде вибирати: або вона краде, або йде в політику. Крадіжка має залишитися в рамках бізнесу.

При цьому, за словами Віктора Небоженка, навесні, коли хвиля невдоволення вляжеться, депутати все одно повернуться до питання підвищення собі зарплат.

До слова, 1 листопада Верховна Рада прийняла постанову, яка скасовує раніше прийняте парламентом рішення про збільшення заробітної плати народним депутатам.