Діти вчаться рідною мовою: українка відкрила садок та освітній хаб у Румунії
Джерело:
СуспільнеУкраїнці, які виїхали з нашої держави через війну, не лише самі освоїлися у чужих країнах, а й допомагають у цьому іншим. Одна із наших землячок відкрила два освітні центри у Румунії.
Олена Ісрафілова разом з трьома дітьми евакуювалася до Румунії в березні. При цьому про навчання у цій країні дізнавалася завчасно.
Читайте Навчання та здобуття професії: в Європі вже працює 16 українських освітніх хабів
Українка відкрила освітній хаб та садочок у Румунії
Олена Ісрафілова садочок та освітній хаб відкрила у невеликому місті Сігішоара. У спеціальному приміщенні діти мають можливість вчитися дистанційно в українських школах. Учителі хабу при цьому допомагають школярам з домашнім завданням. Пелагоги також комінікують з вчителями з України.
Україна Олена Ісрафілова відкрила у Румунії освітній хаб та садочок / фото Олени Ісрафілової
Хоча румунські школи готові прийняти українських дітей, однак адаптованої програми для їхнього навчання немає. Тож українські діти мають упродовж року вчити лише румунську мову, аби наступного року піти до місцевої школи. Таким чином школяр втрачає рік освіти. Батьки на це не згодні.
Тож у хабі вчиться майже 40 учнів та працює 6 учителів-волонтерів. Загалом у місто переїхало приблизно пів сотні сімей з дітьми. Діти приходять в хаб о 8:30 та вчаться до полудня. Якщо знайдуть спонсорів, які забезпечать хаб обідами, – зможуть вчитися до 18:00. Це дасть батькам можливість працювати.
Для дітей дошкільного віку облаштували дитячий садок у садибі за містом. Зараз там вчиться 15 дітей українською мовою. Тут також готують страви української кухні.
Важливо Що має бути у тривожному рюкзаку дитини на випадок ядерного вибуху
У Європі працює майже 20 українських освітніх хабів
- Національна мережа українських освітніх хабів уже налічує 16 осередків, повідомив очільник Міносвіти Сергій Шкарлет.
- Вони надають можливість українським дітям продовжувати вчитися за державною програмою. Натомість їхнім батькам – отримати роботу чи відкрити власну справу.
- У таких центрах українці можуть безкоштовно вивчати IT та робочі спеціальності, набувати різні навички, які потрібні їм для роботи. Також удосконалювати українську та англійську мови, отримувати психологічну підтримку тощо.
- На сьогодні освітні хаби вже відчинили двері для відвідувачів не лише в Україні, а й у шести країнах ЄС та у Великій Британії. Їх відкриватимуть і в інших країнах, у яких є українські біженці.
- Зокрема днями запрацював український хаб у Німеччині, у м. Лейпциг, повідомили в МОН.