У підручнику "Захист Вітчизни" знайшли фото російських військових: МОН відреагувало

12 вересня 2024, 15:17
Читать новость на русском

Міністерство освтіи і науки України відреагувало на скандал, який спалахнув навколо підручника "Захист Вітчизни. Рівень стандарту", у якому виявили зображення ворожої форми російської армії. У відомстві наголошують, що цей підручник не можна використовувати для викладання у школах. 

І зазначають, що термін дії грифа "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України" для цієї навчальної книги завершився у 2023 році. Мовиться про підручник для 10 класу (автори: І. М. Герасимів, К. О. Пашко, М. М. Фука, Ю. П. Щирба, видавництво "Астон", 2018 рік).

Читайте І знову скандал: у підручнику "Захист Вітчизни" знайшли фото російських військових

Який підручник "навчатиме" 10-класників "Захисту України"

Відомство наголошує, що школи не можуть використовувати підручники, у яких вийшов термін дії грифа. При цьому акцентує на відповідальності щодо дотримання цих вимог.

У МОН при цьому нагадали, що з 2020 року назву предмета "Захист Вітчизни" змінили на "Захист України". Зміст і підходи до викладання предмета потребували осучаснення, тож цьогоріч розпочали масштабне оновлення предмета. У серпні нова модельна навчальна програма "Захист України. Інтегрований курс" для 10 – 11 класів отримала гриф МОН. 

Для оновленої програми "Захист України" підручники ще не надрукували, тому для викладання цього предмета авторський колектив програми та експерти розробили методичні рекомендації до кожної з тем,
– уточнили у міністерстві. 

Усі методичні рекомендації враховують реалії воєнного стану, а також потреби молодого покоління – перш за все в навичках самозахисту. Тож програму наповнили модулями з тактичної медицини, керування дронами, основ інформаційної війни тощо, запевняють у відомстві. 

Викладатимуть предмет "Захист України" у спеціально обладнаних осередках у громадах. На це уряд виділив субвенцію в розмірі 1,64 мільярда гривень.

  • Нагадаємо, що днями спалахнув ще один освітній скандал, пов'язаний зі шкільними підручниками. Так, у підручнику з української мови для 7 класу надрукували карту України без Криму. У Міносвіти України заявили, що видавець виправлятиме цю помилку за свій кошт.