МОН змінить систему фінансування здобуття освіти в магістратурі та аспірантурі
- Міністерство освіти планує змінити систему фінансування для магістратури та аспірантури.
- Цьогоріч першокурсникам бакалаврату надаватимуть гранти на навчання у виші.
- Згодом планують запустити грантову систему для магістрів.
- Заступник міністра наголосив на важкості впровадження цього механізму та необхідності підготовки всієї системи.
- Для аспірантів планують також зміни у системі фінансування.
Джерело:
УкрінформЦьогоріч частині першокурсників бакалаврату українських ЗВО надаватимуть гранти на навчання у виші. У разі ухвалення відповідного законопроєкту №10399, який пропонує зміни до системи фінансування вищої освіти, запустять також грантову систему для магістрів.
Про це повідомив заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький. І зазначив, що це великий, важкий механізм, тож МОН має відпрацювати всю систему – IT, договори з закладами освіти.
Дивіться також Сума гранту зросте: які коефіцієнти діють на різних спеціальностях
Для магістратури планують запровадити грантову систему
Посадовець уточнив: коли все опрацюють, тоді цей механізм можна буде масштабувати і на магістрів, і на всю систему вищої освіти.
Також Винницький пояснив, які зміни очікують на аспірантуру. Зокрема, зауважив, що на цьому рівні вищої освіти немає системи централізованого іспиту. Для вступу в магістратуру й аспірантуру складають Єдиний вступний іспит (ЄВІ). Для аспірантів ЄВІ перевіряє деякі аспекти, а ще, крім нього, є вступні випробування на рівні закладів освіти.
Треба ще визначитися, як це буде зроблено для аспірантів, але зміна системи фінансування для аспірантури точно буде,
– розповів заступник міністра освіти.
Результати цьогорічного пілотного проєкту та вся статистика має з'явитися до кінця жовтня.
І вже на початку листопада ми зможемо звітувати перед депутатами, як запрацював цей проєкт, і відповідно можна буде повернутися до тих чи інших норм законопроєкту №10399,
– уточнив посадовець.
І нагадав: законопроєкт пройшов перше читання, внесені деякі зміни до другого читання. І під час підготовки до другого читання можуть бути ще деякі фіналізовані зміни на рівні Комітету освіти, науки та інновацій Верховної Ради. Ухвалити нардепи мали б цей закон ще цьогоріч.