Половина не відвідує школу: на українських дітей у Польщі очікують зміни

12 липня 2023, 17:04
Читать новость на русском

Джерело:

notesfrompoland

Більш ніж половина дітей з України не відвідує польські школи, попри постійне перебування у цій країні через війну. Таких учнів близько 200 – 300 тисяч.

ООН натомість закликає батьків віддавати дітей на навчання у місцеві школи. Польська влада при цьому розглядає можливість запровадження  обов'язкового відвідування школи для дітей-біженців. 

Дивіться також МОН назвало варіанти навчання для дітей, які через війну перебувають за кордоном

Чому діти-біженці не відвідують польські школи

Так, наприкінці навчального року школи у Польщі відвідували лише 22% біженців середнього шкільного віку. Загалом у школи та дитсадки у сусідній країні ходили близько 180 тисяч українських учнів. А 200 – 300 тисяч не навчалися у місцевих школах. В ООН при цьому попереджають, що онлайн-освіта можлива лише як короткострокове рішення. Діти мають бути соціалізовані. 

Ваша дитина отримала недостатній рівень знань у цьому році? Це легко виправити з “Оптіма”. Провідна дистанційна школа України пропонує унікальну благодійну програму для учнів 1 – 11 класів. Все, що потрібно – заповнити заявку та отримати безплатний доступ до освітніх матеріалів з 2 будь-яких предметів на 3 місяці. Подаруйте своїй дитині шанс здобути якісну освіту вже сьогодні!

Серед причин, чому більшість українських дітей не відвідує польські школи, такі:

  • класи часто переповнені;
  • мовний бар'єр;
  • часте переміщення біженців.

До теми Цифра вражає: стало відомо, скільки українських дітей навчається у школах ЄС

Відвідування шкіл можуть зробити обов'язковим

Міністр освіти Польщі Пшемислав Чарнек раніше заявляв: у Польщі згодом можуть запровадити обов'язкове зарахування дітей-біженців до місцевих шкіл. Навіть якщо діти з України не хочуть здобувати освіту у місцевих навчальних закладах. 

Ми не можемо собі дозволити, щоб кілька сотень тисяч дітей з України були поза системою освіти на рік, два чи три,
– казав Чарнек.

І додав тоді, що це правило можуть втілити в життя вже з початку навчального року – з 1 вересня.