НМТ-2023: оприлюднили коефіцієнти для спеціальностей при вступі

15 березня 2023, 16:46
Читать новость на русском

Джерело:

osvita.ua

Міносвіти оприлюднило значення вагових коефіцієнтів, які застосовуватимуть для кожної спеціальності при вступі до вишів в Україні. У 2023 році випускники на НМТ складають обов'язково українську мову та математику і ще один предмет на вибір.

Так, будь-яка комбінація обраних предметів дасть змогу абітурієнту вступати на будь-яку спеціальність. Водночас під час вибору третього предмета для складання на НМТ варто зважати на встановлені МОН коефіцієнти, які застосовуватимуть для кожної із спеціальностей.

Важливо НМТ та вступна кампанія 2023: все, що мають знати абітурієнти

Оприлюднили коефіцієнти для спеціальностей при вступі у виші 

Ці коефіцієнти застосовують для надання результатам НМТ більшої ваги при вступі на споріднену до предмета спеціальність.

Так, при вступі на правничий напрям найбільшу вагу матиме результат з історії України та іноземної мови, при вступі на ІТ-спеціальності – з фізики, при вступі на медичні спеціальності – результат з біології та фізики тощо.

НМТ – важливий тест для кожного школяра, тому довірити підготовку варто професіоналам. Таким як репетитори у дистанційній школі "Оптіма". Тут діють спеціальні курси Optima Academy, де учні мають змогу отримати потрібні знання з обраних предметів у зручному для себе форматі. Тож готуйтесь до НМТ разом із професійними викладачами "Оптіма"!

Ваговий коефіцієнт для оцінки з географії для тих вступників, хто подаватиме для вступу сертифікати ЗНО за 2020 або 2021 рік, дорівнюватиме ваговому коефіцієнту з історії України.

Переглянути таблицю коефіцієнтів можна за посиланням. 

Читайте Чи має випускник складати НМТ, якщо планує вступати до вишу за кордоном

Вступна кампанія – 2023: коротко

  • НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
  • У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.
  • Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
  • Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.