УКР РУС
4 серпня 2024, 18:29
2

Маємо колосальні освітні втрати, – Лісовий про плани повернути на очне навчання 300 тисяч дітей

Основні тези
  • Держава планує повернути на очне навчання 300 тисяч дітей до кінця 2024 року.
  • Міністр освіти пояснив необхідність очного навчання через колосальні освітні втрати, зокрема в психоемоційному розвитку та здоров'ї дітей.
  • Учні розподілені на групи залежно від умов, в яких вони навчаються, і планується профілізація освіти для кожної з цих категорій для подолання втрат.
Очне навчання у школах України Очне навчання у школах України

Держава до кінця 2024 року планує повернути на очне навчання половину учнів, що зараз вчаться дистанційно. Йдеться про 300 тисяч дітей.

Міністр освіти Оксен Лісовий в ефірі телемарафону пояснив, для чого потрібне очне навчання саме зараз, передає Освіта 24.

Дивіться також В Україні створено кадровий резерв учителів: у Міносвіти пояснили деталі

Повернення дітей на очне навчання

Сьогодні ми маємо колосальні освітні втрати. Багато з тих, хто цікавиться освітою, чув цей термін, а хто не чув, прокоментую це так. Дитина у восьмому класі володіє академічними знаннями на рівні шостого класу,
– вказує Лісовий.

Міністр акцентував, що якщо раніше існувала єдина категорія учнів, то зараз вона розділилася на такі групи: 

  • діти у вимушеній міграції за кордоном;
  • внутрішньо переміщені особи, що виїхали з окупованих або прифронтових територій;
  • діти, які перебувають на прифронтових територіях;
  • діти, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Кожна група потребує спеціальних умов навчання. Проєкт нового наказу має на меті профілізувати освіту для кожної з цих категорій і зробити її максимально якісно, подолати освітні втрати.

"Є втрати в психоемоційному розвитку дітей, у формуванні вольових якостей, втрати у здоров’ї через тривале перебування без фізичної активності в онлайн-освіті. Багато поганих речей, які відобразяться на успішності наших громадян в майбутньому, – каже Лісовий.

За словами міністра, вихід дітей на очне навчання  передбачає створення додаткових безпекових умов для учнів. Наприклад, створення потужних укриттів на прифронтових територіях.. Також передбачена програма забезпечення необхідними гаджетами для онлайн-освіти тих категорій дітей, які не зможуть вийти з певних причин на очне навчання. 

Теперішня ситуація в Україні змушує шукати альтернативні способи навчання. Такі як дистанційна ліцензована школа "Оптіма", яка забезпечує якісний і безперервний навчальний процес навіть при форс-мажорних обставинах.