Де потрібно вчитись, щоб стати президентом: де здобували освіту Трамп і його суперниця Гарріс

6 листопада 2024, 18:37
Читать новость на русском

У цьогорічних президентських перегонах у США брали участь Дональд Трамп та Камала Гарріс, що прикувало до себе увагу світової спільноти. Їх позиції сформував життєвий, професійний досвід та освіта. Де і як навчалися майбутні політики?

Тривалі дебати кандидатів Камали Гарріс та Дональда Трампа привертали увагу до їх професійного досвіду та до освіти. Яку ж освіту здобули політики, пропонує дізнатися 24 Канал, посилаючись на "Освіторію".

Дивіться також "Політика знову?": як батьки у школі реагують на прохання не говорити російською

Елітна освіта Дональда Трампа

Кандидат від Республіканської партії пишається своєю елітною освітою. Можливо, саме вона посприяла тому, що він, імовірно, вдруге стане президентом США за результатами голосування виборників.

Домашнє виховання  у родині було консервативним – обов'язкова сувора дисципліна, не можна було навіть взяти щось із холодильника без дозволу батьків. Дитячий садок, який відвідував Дональд навчав за оригінальною програмою – акцент на практичних навичках: садівництво та будівля великих споруд із кубиків, яке подобалось майбутньому президенту.

Далі була приватна елітна школа Кью-Форест, з 5 років. Школа пишається тим, що завжди учні мали найсучасніше обладнання. А поглиблена система навчання вимагає зусиль, формує уміння сміливо мислити та досліджувати, а також дисципліни. Хлопчик не вписувався в цю атмосферу, тож до нього часто застосовували дисциплінарні покарання. Трампа в дитинстві вважали пустуном, але коли він вдарив вчителя та почав носити холодну зброю, батько вирішив, що вченим син не стане і найкращі методи виховання – військова дисципліна.

З 13 років Дональд Трамп – кадет приватної Нью-Йоркської військової академії. Заснований ще 1889 року заклад зосереджувався на традиційних цінностях, таких як лояльність до старших за званням та підзвітність. Своєю місією академія вбачала: "Загартувати розум, тіло та характер, прищепити самодисципліну". Решта пунктів звучать теж як план підготовки до війни: "озброїти знаннями та навичкам. Чотири стовпи успіху: знання, характер, лідерство, легка атлетика". 

Вищу освіту Трамп розпочав у коледжі при Університеті Фордхем у Бронксі, але за два роки перевівся до Вортонській школі бізнесу Пенсильванського університету. Це найстаріша у світі, відома бізнес-школа, де викладання будується на реальних кейсах і практичному розв’язанні задач. Школа готувала справжніх акул бізнесу, заохочувала стійкість, лідерство, дух конкуренції та авантюризму. Трамп здобув там ступінь бакалавра економічних наук. Так, під час дебатів він сказав:

Я навчався у Вортонській школі бізнесу, і багато найкращих професорів там вважають мій економічний план блискучим.

Дональд Трамп зробив спробу заснувати власний університет у 2005 році. Однак, він став відомим завдяки скандалам та судовим позовам. Університет Трампа пропонував дипломні та післядипломні програми у сфері нерухомості, обіцяв розкрити секрети успіхів Трампа в бізнесі. Утім, студенти подали кілька судових позовів, стверджуючи, що повноцінного навчання не велося. Крім того, Генеральна прокуратура попередила, що використання в назві слова "університет" без отримання освітньої ліцензії заборонено. Після цього Університет Трампа припинив існування. 

Його освітні реформи не менш категоричні, ніж його освіта.

Камала Гарріс: різноманітна освіта двох країн

Кандидатка від Демократичної партії неодноразово казала, що успіхом у кар’єрі завдячує освітньому досвіду. І в першу чергу – вихованню, завдяки якому сформувалося прийняття культурного різноманіття, інклюзія, креативність. Маючи різноманітне коріння, батько походив з Ямайки, а мати – з Індії, та досвід еміграції, це вплинуло на освіту та розвиток особистості. 

 У 13 років вона переїхала з мамою до Канади та відвідувала середню школу Вестмаунт у Монреалі. Де навчалися діти емігрантів та діти з особливими освітніми потребами. Одним з найважливіших завдань педагогів було створити доброзичливу безпечну атмосферу, привчати до того, що "всі різні та рівні". Девіз: "Розум — дороговказ життя" давав учням віру у свої сили.

Дівчинка з повагою ставилася до педагогів, адже її мати також у ті роки працювала викладачкою в медичній школі Університету Макгілла.

Сімнадцятирічна Камала вступила до коледжу Ваньє в Монреалі. Там прищеплювали ті самі цінності: інклюзивність, культурне розмаїття, відкритість до світу, креативність. За мету коледж ставив створення позитивного середовища для учнів та педагогів будь-яких національних культур та походження.  І сьогодні заклад обслуговує багатонаціональну групу учнів, демонструючи повагу до їх культурного та релігійного розмаїття. Здавна тут робили акцент на різноманітному волонтерстві та започаткуванню учнями ініціатив у своїх громадах. 

Уже дорослою Камала Гарріс повертається у США та здобуває освіту з економіки та політології у Говардському університеті, що входив до перших 5% світового академічного рейтингу.

Вона була активною студенткою: працювала в студентській раді, регулярно брала участь у групі дебатів. У своїх мемуарах Гарріс написала:

Кожен сигнал говорив студентам, що ми можемо бути ким завгодно — що ми молоді, обдаровані та чорні. 

Вона здобула ще одну освіту у юридичному коледжі Каліфорнійського університету. Це звичайна публічна юридична школа, вона не рахувалася престижною, тому варто було докладати більше зусиль, щоб робити кар'єру. Але цей період приніс досвід організаторської діяльності: Гарріс була президенткою Асоціації чорношкірих студентів-юристів.

Такий досвід зробив її популярною серед американців, яким потрібне коректне та розуміюче ставлення.