Росія понищила тисячі закладів освіти в Україні: як зараз вчаться діти і студенти
Джерело:
Delo.uaЗа час повномасштабної війни в Україні Росія понищила кілька тисяч навчальних закладів. Найбільше постраждали дитячі садки.
Так, загальна кількість знищених чи пошкоджених закладів освіти становить 3 тисячі. 65% – дитсадки, уточнив під час IT Ukraine Education Summit 2023 заступник очільника МОН Дмитро Завгородній.
Дивіться також Учитель-воїн написав підручник в окопах: його погодило МОН і відправляє у школи
Росія понищила понад 3 тисячі закладів освіти в Україні
Здебільшого ці навчальні заклади були розташовані у зоні потенційних або активних бойових дій. Дитсадки у цих областях взагалі не працюють. Школи ж працюють переважно дистанційно або у змішаному форматі.
За словами Завгороднього, зараз в Україні налічують майже 4 мільйони учнів шкіл. А це на 250 – 300 тисяч менше, ніж було минулого року. Близько пів мільйона школярів здобувають освіту дистанційно з-за кордону.
1,5 мільйона дітей навчаються повністю онлайн, 1,2 мільйона – в змішаному форматі, 1,3 мільйона – офлайн,
– розповів заступник міністра освіти.
Також Завгородній акцентував на складній ситуації з вишами. Більшість студентів вчиться онлайн або в змішаному форматі, тому якість такої освіти відповідна.
Мрієте про престижну професію для своєї дитини? Здобути необхідні знання для швидкого кар'єрного росту допоможе фахова передвища освіта в дистанційному коледжі "Оптіма". Дізнайтеся про напрямки підготовки, умови вступу та переваги навчання на безоплатному вебінарі, що відбудеться 13 червня о 19:00. Доєднуйтеся до зустрічі та розпочніть втілювати свою мрію просто зараз!Тож МОН разом зі Службою якості освіти здійснюють зараз аналітичне дослідження. Хочуть визначити, зокрема, де є саме прогалини в знаннях учнів та те, яким чином можна індивідуалізувати навчальні плани наступного року.
До теми Як перевірити, наскільки ефективно дитина засвоїла шкільний матеріал протягом навчального року
У 2024 році може бракувати підручників
- У 2024 році існуватиме потреба у багатьох підручниках для школярів. Перелік вже оприлюднило Міносвіти.
- До переліку включили понад 100 назв навчальних підручників та посібників.
- Вони призначені для учнів 1 – 2, 7 – 8 та 10 – 11 класів.
- До переліку включили і 12 назв підручників та посібників для шкіл, де навчаються діти з порушенням інтелектуального розвитку. Є потреба у посібниках і для вчителів.
- У МОН кажуть: остаточний перелік назв підручників та посібників, які можуть видавати за кошти держави, залежить від видатків, передбачених держбюджетом на 2024 рік.
- Перелік усіх підручників та посібників, у яких зараз є потреба, можна переглянути за посиланням.