Втім, навіть гарні оцінки у табелях можуть не надто тішити, зазначає 24 Канал. Все тому, що у сучасних реаліях оцінювання у школах часто не може повністю показати об'єктивний рівень знань учнів.

Читайте також Літні канікули з користю: як допомогти школяреві підтягнути пропущені теми

Водночас батькам вкрай важливо знати, наскільки якісно їхні діти опанували шкільну програму за рік. Адже від цього залежить успішність учня у подальшому навчанні: якщо школяр ґрунтовно не засвоїв або взагалі не вивчив певні теми, йому буде важко сприймати матеріали у наступному класі.

Аби розвіяти всі сумніви, варто додатково перевірити знання дитини. Про способи, які допоможуть виявити, наскільки ваш учень орієнтується у шкільному матеріалі, розповідаємо далі.

Як перевірити рівень знань дитини

Існує декілька методів перевірки знань, які вдалося здобути впродовж навчального року. Деякі з них є дуже популярними, але разом з тим мають низку недоліків, що можуть суттєво вплинути на результати.

  1. Самостійна перевірка

Батьки можуть самостійно оцінити, наскільки їхня дитина засвоїла матеріал у минулому навчальному році. Насамперед варто відверто поговорити зі школярем. Учень може сам розповісти, які теми давалися найважче або які правила так і залишилися для нього незрозумілими.

Батькам доведеться витратити багато часу на самостійну перевірку знань дитини / Фото Shutterstock

Втім, така розмова матиме гарний результат лише за умови, що між дитиною та батьками склалися по-справжньому довірливі стосунки. До того ж іноді школяреві, особливо молодшого віку, може бути важко самостійно оцінювати свій рівень підготовки.

Відтак перевірити те, як дитина опанувала шкільну програму, необхідно ще й на практиці. Зокрема, для цього батьки можуть давати завдання зі шкільного підручника.

Ще один варіант – використовувати тести, які можна знайти на спеціалізованих освітніх сайтах. Однак з-поміж великої кількості платформ може бути важко обрати саме ту, де пропонують якісні варіанти контрольних опитувань.

Найголовніше, про що потрібно пам'ятати: обираючи такий метод перевірки знань школяра, майте на увазі, що цей процес потребує багато часу. У сучасному ритмі життя багато батьків не мають змоги зосередитися на заняттях із донькою чи сином. А якщо дітей у родині кілька, то такий спосіб оцінки рівня їхніх знань стає нереальним завданням.

  1. Допомога вчителів або репетиторів

Визначити, наскільки дитина опанувала шкільну програму, можна також за допомогою вчителів. Адже саме педагоги спостерігають за учнем протягом року й оцінюють рівень його знань. Батькам варто поговорити з класним керівником, який на прохання родини може підготувати інформацію щодо успішності школяра.

Якщо йдеться про учнів середньої та старшої школи, а тим паче – про майбутніх випускників, то не зайвим буде поспілкуватися з вчителями-предметниками. Вони можуть детальніше розповісти про сильні та слабкі сторони дитини у кожній дисципліні.

Втім, для спілкування з вчителями також потрібно мати достатньо часу. До того ж, на жаль, не всім щастить з педагогами – деякі з них можуть бути не готовими до ґрунтовної розмови про успіхи та проблеми конкретного учня.

Зверніть увагу Як обрати школу для дитини у 2023/24 навчальному році: головні критерії та поради для батьків

У такому разі можна звернутися до репетитора. Фаховий викладач зможе не тільки швидко визначити, як учень засвоїв навчальну програму за попередній рік, а й загалом оцінити вміння та навички школяра. Ба більше, на основі такого аналізу репетитор допоможе дитині заповнити прогалини у знаннях, зосередившись на вивченні конкретних тем.

Однак проблема полягає у тому, що оплатити послуги репетитора може не кожна українська родина. До того ж якщо у школяра є проблеми з вивченням кількох предметів одразу, йому потрібні заняття не з одним фахівцем. А це може стати суттєвим ударом для сімейного бюджету.

Школа "Оптіма" пропонує найзручніший варіант перевірки знань школяра

Звісно, ці способи оцінки знань можна поєднувати. Наприклад, окремі предмети можливо перевірити за допомогою репетитора, а інші – самостійно. Та найкраще довірити цю справу фахівцям, які зможуть ефективно визначити, наскільки ваша дитина опанувала шкільну програму.

Дитина може пройти тест на перевірку знань від "Оптіми" у будь-який зручний час / Фото Shutterstock

Зокрема, ви можете скористатися послугою "Перевірка знань", яку пропонує "Оптіма" – перша та найбільша дистанційна школа України. Фахівці школи підготували розгорнутий тест, який є відкритим 24/7. Тестування відбувається дистанційно, тож дитина зможе пройти перевірку з будь-якого зручного місця та у комфортний для неї час.

Усі питання тесту повністю відповідають програмі певного класу. Відтак на основі отриманих результатів ви матимете точну картину того, які знання є в арсеналі вашої дитини після навчального року.

На додачу ви отримаєте приємний бонус – вільний доступ до освітньої платформи "Оптіма". Протягом 14 днів ви можете ознайомитися з усіма матеріалами та принципами роботи школи абсолютно безплатно. Тож потурбуйтеся про майбутнє дитини вже зараз та зробіть перший крок до того, аби ваш школяр зміг почати наступний навчальний рік на найвищому рівні.