Українські учні за кордоном: скільки вчаться у рідних школах, скільки – в іноземних
Джерело:
УПСтаном на 1 вересня 2024 року понад 335 тисяч учнів, перебуваючи за кордоном, продовжують навчатися в українських школах. Такі дані навели у Міносвіти України.
Про це заявив заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків, зазначає УП. І уточнив, що є ще учні, які перебувають поза межами системи української освіти.
Дивіться також "Вселяє віру в перемогу": як учителі та благодійники рятують очне навчання навіть під обстрілами
Скільки учнів з України перебувають за кордоном
За попередніми оцінками, поза межами системи української освіти може перебувати від 200 до 250 тисяч учнів. Вони продовжують навчатися у школах тих країн, де вони перебувають, і не навчаються в українських.
За словами Сташківа, окремий напрям політики "Школа офлайн" передбачає для учнів за кордоном певні рішення, які дозволять їм легше здобувати українську освіту, легше повертатися в Україну і легше навчатися за кордоном.
Зараз у більшості країн, де перебувають наші учні, є обов'язок відвідувати місцеві школи. Тому ці діти ходять у місцеві школи, але для них ми пропонуємо різні варіанти: навчатися дистанційно в українських класах, за сімейною, екстернатною формами або у школах, які мають тільки українознавчі компоненти,
– заявив посадовець.
Це, його словами, програми, де є українська мова, література, історія України, географія тощо.
Крім того, ми розробили таблиці переведення оцінок з інших предметів, отримані у закордонних школах, – наприклад, з польської чи німецької системи освіту в українську – щоб оцінки могли перезараховувати автоматично,
– додав заступник очільника МОН.
Дивіться також Скільки дітей з ТОТ і як навчаються у закладах освіти України
Чи може школа зарахувати результати навчання за кордоном
Такі інструменти також можна застосовувати, коли учень повертається з-за кордону в Україну і не має українських документів про освіту. Використовуючи ці рекомендації, школа може йому зарахувати результати навчання за кордоном і перевести до українського класу.
Наші діти хочуть навчатися в українській системі освіти, але, наприклад, не можуть, дистанційно, бо їм незручно. Тож вони ходять в місцеві школи, але і в українські суботні, недільні школи. З ними ми також працюємо,
– каже посадовець.
Він додав, що Міжнародна українська школа має 43 підписаних договори із закладами, де навчаються українські діти за кордоном, щоб ці учні могли отримати українські документи про освіту.