Прикарпатський національний університет імені Стефаника змінить назву
Прикарпатський національний університет імені Стефаника, розташований в Івано–Франківську, змінить назву. Це частина річної програми ренеймінгу, мета якої – повернення до ролі закладу в Карпатському регіоні.
Про це інформує 24 Канал з посиланням на заяву в.о. ректора ЗВО Ігоря Цепенди в інтерв'ю "Галці". Він пояснив, що назва "Прикарпаття" виникла для зменшення значення Галича та його історичної ролі в Галичині.
Дивіться також Реформування триває: у трьох вишах України створять наглядові ради
Прикарпатський національний університет змінить назву
В.о. ректора ЗВО зазначив, що вони не хочуть залишатися лише в межах терміну "Прикарпаття", який може вважатися елементом комунізації, адже він з'явився лише у 70-х роках.
Ми на цій дорозі… Однозначно, що в основі буде Карпатський університет імені Василя Стефаника. Ми не Прикарпати, ми Карпати,
– заявив Цепенда.
І додав, що виш вже став лідером в Карпатському регіоні. Також розповів про створений колегіум "Карпатикум", до якого увійшли виші з Румунії, Чехії, Словаччини та Польщі. Штаб-квартира організації розташована в Міжнародному науковому центрі-обсерваторії на горі Піп Іван.
Це дозволяє нам розширити вплив у регіоні. Якщо дивитися з Москви, ми – "перед Карпатами", а з Брюсселя – "за Карпатами". Це відображає стереотипи, які досі існують. Це геологічний та екологічний регіон, цікавий для всієї Європи. Карпати та Альпи мають спільну історію – обидва утворені приблизно 25 мільйонів років тому,
– зазначив очільник ЗВО.
Окрім геології, за словами очільника ЗВО, університет зосереджує увагу на екології та астрономії. Міжнародний центр-обсерваторія на горі Піп Іван розташований у місці з найменшим світловим шумом, що є ідеальним для астрономічних досліджень. Університет планує й надалі зміцнювати свої позиції в Карпатському регіоні, сприяючи його науковому, екологічному та культурному розвитку.
- Раніше ми інформували про те, що Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника стане одним із вишів, в якому створять наглядову раду. Останні розроблять стратегії розвитку університету, затвердять кандидатури ректора й проректорів, разом із менеджментом університету запровадять нові системи добору, заохочення та оцінювання персоналу, а також сприятимуть розвитку нових якісних освітніх програм та наукових інновацій.