Реформа профільної середньої освіти: чи зможуть учні змінити обраний профіль
До 1 вересня 2024 року у кожній області України має бути погоджена перспективна мережа академічних та професійних ліцеїв. Це потрібно для реалізації з 2027 року реформи профільної середньої освіти.
Учні зможуть обирати профіль навчання, предмети й курси для поглибленого вивчення – і так готуватися до опанування професії ще в школі. Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків розповів Освіті 24, чи зможе учень змінити обраний профіль.
Читайте З 2027 року старшокласники навчатимуться у нових типах закладів освіти, – заступник Лісового
Обраний профіль можна буде змінити
Посадовець каже, що 10 клас – це швидше адаптаційний клас, коли профіль не має великого значення.
Тут учні більше надолужуватимуть освітні розриви, які є після 9 класу. І під час формування своєї освітньої траєкторії в 11 класі його можна змінити,
– повідомив Сташків.
У МОН при цьому передбачають, що академічні ліцеї працюватимуть окремо від початкових шкіл і гімназій. Також мають оновити матеріальну базу, підвищити кваліфікацію учителів, розробити нові навчальні програми та матеріали.
На паралелі, що важливо, має навчатися не менше сотні учнів, аби організувати вибір профілів і предметів/курсів. Це мають бути або багатопрофільні заклади, або кілька ліцеїв із різними профілями на одній території.
Детальніше про основні зміни, цілі, шляхи та дати впровадження цієї реформи читайте у матеріалі Освіти 24 "Реформа профільної середньої освіти: репетитори будуть не потрібні, кількість предметів зменшать" за посиланням.